2837
2837

Нова державна соціальна допомога з липня: родина з двох людей може отримувати 9000 грн – приклади розрахунків

Нова державна соціальна допомога з липня: родина з двох людей може отримувати 9000 грн – приклади розрахунків

Стартувала нова державна соціальна допомога з липня 2025 року. Міністерство соціальної політики реалізує пілотний проєкт. Розповідаємо детальніше про те, скільки можна отримувати, хто може претендувати, яка процедура оформлення.

Хто надає допомогу

Допомогу надає держава.

Про яку допомогу йдеться

З липня триває експеримент для наявних отримувачів соціальних допомог. Мета — пілотувати призначення виплат за єдиним принципом однієї допомоги (яка обʼєднує декілька діючих). Йдеться про тестовий режим призначення «базової соціальної допомоги» для отримувачів, які сьогодні вже мають одну або декілька з перерахованих нижче допомог.

Міністерство соціальної політики працює над тим, щоб зробити соціальні виплати ще більш зручними та цифровізованими.

Важливо, аби їх оформлення не вимагало від людей витрати додаткового часу на збір паперових довідок. Крім того, єдиний підхід до призначення допомоги дозволить родині не займатись оформленням декількох видів виплат.

Нова державна соціальна допомога з липня: хто може звернутися

Звернутися за допомогою можуть люди, які сьогодні є отримувачами:

  • державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
  • державної допомоги на дітей одиноким матерям/батькам
  • допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях
  • тимчасової державну допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.

Який розмір допомоги

Розмір допомоги прив’язаний до т.зв. базової величини. Ця базова величина визначає, який обсяг мінімального доходу має бути на одну людину в родині.

Тому розмір базової соціальної допомоги розраховується індивідуально (він дорівнює різниці між сукупним розміром базової величини для всіх членів сім’ї і середньомісячним сукупним доходом сім’ї).

Розмір базової величини становить 4 500 грн. і обраховується для кожного члена сім’ї наступним чином:

  • для першого члена сім’ї, кожної дитини до 18 років і осіб з інвалідністю І або ІІ групи — 100% базової допомоги, тобто 4500 грн.
  • для кожного наступного члена сім’ї — 70% базової величини, з корегуючими коефіцієнтами для пенсіонерів, залежно від стажу роботи

До прикладу:

  • мати, яка не працює і не має доходів, та дитина 2-х років, які отримують наразі допомогу малозабезпеченим сім’ям та допомогу при народженні дитини, при оформленні БСД зможуть отримувати загально 9000грн (зараз вони отримують 6500 грн);
  • родина з 5-х осіб (батько отримує мінімальну заробітну плату), мати і троє малолітніх дітей), які оформили допомогу при народженні дитини, допомогу багатодітним та допомогу малозабезпеченим, при оформленні базової соціальної допомоги загально отримають 14 010 грн. (зараз вони отримують 10500).

Як оформити нову об’єднану допомогу

Родина, яка має право на базову соціальну допомогу, повинна обрати: отримувати новий вид допомоги або – ті “класичні” види допомог, які має зараз (наприклад, багатодітним сім’ям або малозабезпеченим родинам).

Тобто! Для призначення цього виду підтримки треба буде відмовитися від інших допомог.

Як подати документи?

У Пенсійному фонді інформують, що заява на отримання базової соціальної допомоги уповноваженого представника сім’ї подається:

  • в електронній формі з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія);
  • у паперовій формі до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України, незалежно від зареєстрованого / задекларованого місця проживання уповноваженого представника сім’ї.

Алгоритм призначення базової соціальної допомоги

Подання заяв

Уповноважений представник сім’ї (повнолітній член родини) подає заяву про намір отримати базову соціальну допомогу та заяву про призначення. У заявах зазначаються його особисті, контактні дані, а також інформація про всіх членів сім’ї.

Перевірка даних

Відомості про склад сім’ї підтверджуються через відповідні інформаційні системи та державні реєстри.

Попередній розрахунок допомоги

Розрахунок орієнтовного розміру базової соціальної допомоги проводиться засобами Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.

Інформування заявника

Про результати розрахунку повідомляється уповноважений представник сім’ї.

Підтвердження згоди

Якщо сім’я погоджується з розрахованим розміром допомоги, уповноважений представник підписує заяву про призначення базової соціальної допомоги.

Наразі призначення базової допомоги пілотується. У межах експериментального проєкту Пенсійний фонд України збиратиме зворотній зв’язок, щоб визначити, чи необхідні якісь зміни та покращення. У разі успішності цього інструменту, доступ до нього буде спрощено та розширено на інші категорії отримувачів.

Зверніть увагу! Існує мобільний додаток “де Допомога“.

“де Допомога” – це додаток, який дозволяє користувачам отримувати актуальну інформацію про допомогу від благодійників та держави.

  • Грошові виплати;
  • Продуктові набори;
  • Одяг від благодійників;
  • предмети побуту від фондів;
  • тощо.

Встановивши додаток, ви отримуватимете свіжі дані про це.

Завантажити додаток можна за цим посиланням: Де допомога – гроші, їжа, одяг

Можливо, вам також буде цікаво: Соціальні послуги без ПДВ – з 1 серпня нові можливості для допомоги

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу
Радіо