«Пакунок школяра» – це нова допомога батькам школярів в Україні. Тут відповідаємо на основні питання.
Інформацію надав Пенсійний фонд України. Вона є офіційною.
Хто надає допомогу
Допомогу надає держава.
Проєкт розроблено Міністерство соціальної політики України з Міністерство цифрової трансформації України та Дія, Міністерством освіти і науки України Міністерство освіти і науки України та Пенсійним фондом України за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні) в межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, а також Швейцарсько-українського проєкту #DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», що впроваджується в Україні консорціумом у складі ГО DOCCU та Цюрихського педагогічного університету за підтримки Швейцарії.
Що передбачає допомога
Уряд запровадив новий вид фінансової підтримки батьків, чиї діти йдуть у перший клас – “Пакунок школяра”.
Ця допомога є частиною пакета, розробленого для комплексної підтримки сімей з дітьми. Він передбачає безперервну державну підтримку родин — від моменту планування батьківства й аж до самостійності дитини.
У межах програми «Пакунок школяра» батьки дітей, яких у новому навчальному році зараховано до першого класу, зможуть отримати одноразову грошову допомогу – 5 000 гривень.
«Пакунок школяра»: як отримати 5000 грн
Згідно з положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 07 липня 2025 року № 809 “Деякі питання надання одноразової грошової допомоги учням перших класів “Пакунок школяра””, починаючи з 15 липня 2025 року Пенсійний фонду України отримуватиме від Міністерства освіти і науки України списки учнів перших класів та їх батьків / законних представників. Після перевірки даних, батьків / законних представників буде поінформовано через мобільний застосунок Дія про можливість отримання одноразової грошової допомоги.
Як отримати допомогу
Заяву на отримання виплати можна подати до 15 листопада 2025 року через мобільний застосунок Дія.
Батьки / законні представники, які не мають відповідної технічної можливості – подають заяву до сервісного центру територіального органу Пенсійного фонду України в паперовій формі.
Про можливість звернутись до сервісних центрів Фонду Пенсійний поінформує окремо.
На що можна використати допомогу?
Допомога надається отримувачу в безготівковій формі (та зараховується на спеціальний рахунок, відкритий у одному з уповноважених банків) виключно для придбання учню шкільного приладдя, дитячого одягу та взуття у суб’єктів господарювання, сферою діяльності яких є торгівля шкільним приладдям (канцелярськими товарами), дитячим одягом та взуттям.
Що робити якщо немає спеціального рахунку в банку?
Громадянам, які раніше отримували виплати в межах державних програм соціальної підтримки («єПідтримка», Національний кешбек «Зроблено в Україні», «Зимова підтримка», «Пакунок малюка» тощо) відкривати спеціальний рахунок не потрібно.
Проте, якщо у людини наразі немає активного спеціального рахунку, можна звернутись до одного з уповноважених банків для його відкриття (за стандартом #IBAN). Послуги, пов’язані з відкриттям та обслуговуванням такого рахунку, надаються безоплатно.
До якого часу необхідно витратити кошти?
Кошти одноразової грошової допомоги використовуються протягом 180 календарних днів з моменту зарахування на спеціальний рахунок.
З текстом постанови Кабінету Міністрів України від 07 липня 2025 року № 809 можна ознайомитись за посиланням: https://tinyurl.com/3yneckhb
Увага! Шахраї!
У мережі шириться нова шахрайська схема під виглядом допомоги «Пакунок школяра»: зловмисники розсилають повідомлення про нібито початок виплати та збирають банківські дані батьків.
Мінсоцполітики офіційно повідомило 16 липня 2025 року: ініціатива наразі ще тестується, тривають останні доопрацювання для того, аби старт програми відбувся максимально ефективно та якісно.
Про запуск програми ми повідомимо щойно все буде готово (не хвилюйтеся — це відбудеться вчасно, аби всі встигли підготуватися до школи). Тоді ж поділимося і детальною інструкцією, як скористатися «Пакунком школяра». Наразі точно можемо сказати: батькам, які зареєстрували свою дитину до першого класу української школи та є користувачами Дії, після старту ініціативи надійде відповідне сповіщення. Тож застерігаємо батьків і представників цьогорічних «першачків» не переходити за сумнівними посиланнями та не надавати свої персональні дані, – йдеться у повідомленні
Можливо, вам також буде цікаво: єЯсла і збільшення виплат на дітей: оголошено про нові урядові програми допомоги родинам