Обчислення сукупного доходу сім’ї здійснюється у багатьох випадках. Зокрема, коли призначаються різні види допомог українцям. Віднедавна сукупний дохід обчислюють по-новому. Розповідаємо, що змінилося.
Інформацію надав Юридичний порадник ВПО.
19 березня набрала чинності постанова Кабміну від 18 березня 2025 р. №303, якою були внесені зміни, зокрема, до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги.
Обчислення сукупного доходу сім’ї для отримувачів соцдопомоги: що змінилося
1.До середньомісячного сукупного доходу враховується заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
До цього часу бралася до уваги заробітна плата за вирахуванням податку на доходи фізичних осіб, але з без вирахування військового збору.
2️. Також до середньомісячного сукупного доходу враховується грошове забезпечення військовослужбовців у розмірі, що залишається після сплати військового збору.
До цього часу враховувалося “чисте” грошове забезпечення військовослужбовця.
3️. Під час обчислення середньомісячного сукупного доходу враховують:
- вихідну допомогу, що виплачується відповідно до КЗпП,
- вихідну допомогу, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань і грошову допомогу, що виплачується відповідно до Закону “Про державну службу”.
Водночас, розмір допомоги обчислюється шляхом ділення її суми на 12, та за умови, що особа надала документальне підтвердження від роботодавця із зазначенням розміру та інформації, що таку допомогу надано один раз за календарний рік.
4️. Розмір житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення НЕ враховується до середньомісячного сукупного доходу.
До цих змін розмір субсидії на оренду житла для ВПО брався до уваги при обчисленні середньомісячного сукупного доходу.
5️. Під час обчислення середньомісячного сукупного доходу не враховується дохід, отриманий одноразово протягом 12 міс. до місяця звернення за призначенням усіх видів державної соціальної допомоги від вимушеного продажу:
- єдиного транспортного засобу (механізму), який було зареєстровано на одну особу із складу сім’ї;
- єдиного житлового приміщення/частини житлового приміщення, яке розташоване на територіях бойових дій або тимчасової окупації, у разі купівлі іншої квартири (будинку) протягом 6-ти місяців після здійснення такого продажу.
Вимушений продаж єдиного транспортного засобу або єдиного житлового приміщення/частини житлового приміщення та наявність поважних причин, що спричинили такий продаж, підтверджується одним із документів, зокрема про наявність:
- заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;
- інформації про перебування членів сім’ї на обліку внутрішньо переміщених осіб;
- у складі сім’ї осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю;
- в одного із членів сім’ї тяжких форм захворювання, зокрема рідкісних орфанних захворювань, онкологічних, онкогематологічних захворювань, тяжких психічних розладів, цукрового діабету I типу (інсулінозалежний), гострих або хронічних захворювань нирок IV ступеня, тяжких травм, які потребують трансплантації органа, паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;
- у складі сім’ї трьох і більше дітей віком до 18 років.
Важливо! До середньомісячного сукупного доходу не враховується дохід від продажу, якщо гранична сума такого доходу не перевищує 200 тис. грн. Якщо сума доходу перевищує зазначений розмір, до середньомісячного сукупного доходу враховується лише частина суми, що дорівнює різниці між отриманими доходами та 200 тис. грн.
Можливо, вам також буде цікаво: Як пенсіонеру отримати довідку про доходи онлайн на порталі ПФУ