Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

113
113

12 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

12 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Сьогодні 12 квітня 2025 року. День пластуна. Міжнародний день безпритульних дітей. Всесвітній день авіації і космонавтики. Православні вшановують пам’ять Василія, сповідника, єпископа Парийського. А також у православних сьогодні Лазарева субота. До Нового року залишилося 263 дні. Це субота, і на цей день припадає 1144-й день повномасштабної війни в Україні.

12 квітня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.

12 квітня  – яке сьогодні церковне свято

Лазарева субота

12 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

12 квітня, як за новим, так і за старим стилем, православні відзначають Лазареву суботу – в пам’ять про диво воскресіння, яке здійснив Ісус Христос. Це свято завжди випадає напередодні Вербної неділі, тому дата події однакова для юліанського і новоюліанського календарів

День пам’яті Василія, сповідника, єпископа Парийського

12 квітня в церковному календарі – день пам’яті Василія, сповідника, єпископа Парийського. Він жив у VIII столітті і відрізнявся такою благочестивістю, що жителі міста Парія поставили його на кафедру єпископом. Своєю владою Василій розпоряджався мудро і спокійно. Але раптом у тих місцях виникла іконоборча єресь, яку Василій не підтримував. 754 року був скликаний Вселенський собор, під час якого підписали сувій, де наказувалося знищити всі ікони. Василій спробував заборонити єретикам входити до його єпархії, але за це його суворо покарали.

12 квітня в Україні

День пластуна

Щорічно 12 квітня Україна відзначає молодіжне свято – День пластуна або День скаута. Подію започаткували 28 березня 2008 року.

День працівників ракетно-космічної галузі України

Кожного року 12 квітня Україна відзначає професійне свято – День працівників ракетно-космічної галузі. Подія започаткована Леонідом Кучмою 13 березня 1997 року.

12 квітня у світі

Міжнародний день безпритульних дітей

Кожного року 12 квітня світ відзначає Міжнародний день безпритульних дітей. Подію започаткували у 2011 році.

Міжнародний день польоту людини в космос

12 квітня кожного року весь світ відзначає Міжнародний день польоту людини в космос. Дата святкування обрана на честь дати першого польоту в космічний простір, який відбувся цього дня у 1961 році.

Всесвітній день авіації і космонавтики

Космічний простір часто називають майбутнім людства, а його освоєння — найперспективнішою сферою людської діяльності. 12 квітня весь світ відзначає Міжнародний день польоту людини в космос або Всесвітній день авіації й космонавтики.

Всесвітній день хом’яків

Щорічно 12 квітня відзначається неофіційне, але позитивне свято – Всесвітній день хом’яків.

Всесвітній день дій в сфері військових витрат

12 квітня кожного року відзначається Всесвітній день дій в сфері військових витрат. Подію започаткував Інститут міжнародних досліджень спільно з Міжнародним бюро миру.

Іменини 12 квітня

  • Василь, Давид, Іван, Ісаак, Сергій, Марія.

Талісманом людини, народженої 12 квітня, є малахіт. Камінь вважається сильним захисником дітей. А ще потужним оберегом для мандрівників.

12 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Традиції, заборони, прикмети 12 квітня

У народі 12 квітня – свято Василь Парильщик. Прозвали його так тому, що цього дня зазвичай припікає сонце і парить землю. У народі з цього приводу так і кажуть: “На Василя весна землю парить”.

У православне свято сьогодні звертаються до святого Василя – благають про те, щоб надав сил, мужності й позбавив від різних недуг.

У народі у Василів день після полудня заведено йти паритися в лазню, а після потрібно переодягнутися у все чисте – вважається, що таким чином можна позбутися хвороб.

У Лазареву суботу бажано відвідати богослужіння – у молитвах просять про зцілення і Божу милість. У храм можна принести для освячення гілочки верби.

День належить провести в чистих думках, і, якщо є можливість, то в колі сім’ї.

Під час Великого посту забороняється їсти м’ясні та молочні продукти, яйця, але на честь Лазаревої суботи роблять невелике послаблення – дозволяють рибну ікру, яка символізує життя, відродження, вічність.

Цього дня покинуті жінки проводили спеціальний обряд, щоб повернути до себе коханого. Для цього на папірці записували ім’я чоловіка, кидали в багаття і тричі хрестилися.

12 квітня в давнину спостерігали за птахами: якщо дикі качки прилітали жирні – весна буде холодною і довгою; а якщо раптово закінчувалась тяга вальдшнепів – слід чекати скорого похолодання чи снігу. У цей час лопаються бруньки у клена.

Ще прикмети 12 квітня:

  • тепла і суха погода — влітку буде великий урожай фруктів;
  • сильний вітер вказує на вітряне літо;
  • раптом вдарив мороз — чекайте на великий урожай пшениці;
  • верба вже дуже пухнаста — більше не буде холодів;
  • багато павутини — до спекотного і сухого літа.

Що не можна робити 12 квітня:

  • Заборонено займатися рукоділлям і прибирати.
  • Не можна вживати алкоголь і влаштовувати гучні розваги.
  • Не бажано цього дня розчісувати волосся.

12 квітня в історії

Визначні події

12 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

12 квітня 2014 року відбулося захоплення міського управління МВС у місті Слов’янськ російським диверсійним загоном під керівництвом Ігоря «Стрєлкова» Гіркіна.

  • 1633 — римська інквізиція розпочала формальне слідство щодо праць Галілео Галілея.
  • 1709 — шведські війська Карла XII підійшли до стін Полтави.
  • 1861 — Американська громадянська війна: бомбардуванням форту Самтер військами Конфедерації почалася громадянська війна у США, яка завершилася через 4 роки перемогою Півночі і забрала життя 620 тисяч американців.
  • 1864 — Американська громадянська війна: різня в Форт Піллоу: Війська Конфедерації стратили більшість афроамериканських солдатів, які здались в Форт Піллоу, Теннессі.
  • 1908 — український студент Мирослав Січинський на знак протесту проти шовінізму польських урядовців вбив намісника Галичини графа Анджея Потоцького
  • 1912 — у Львові українські скаути-пластуни вперше склали Пластову Присягу, утворена молодіжна скаутська організація «Пласт».
  • 1934 — на верхівці гори Вашингтон, США підтверджений найсильніший порив вітру на поверхні Землі (372 кілометри на годину).
  • 1955 — вакцина від поліомієліту, розроблена доктором Джонасом Солком, оголошена безпечною та ефективною.
  • 1961 — космічний корабель «Восток-1» з Юрієм Гагаріним на борту, здійснив перший політ до космосу. Ця дата — Всесвітній день космонавтики.
  • 1980 — одноногий канадець хворий на рак Террі Фокс розпочав свій Марафон Надії в Сент-Джонсі, Ньюфаундленд.
  • 1981 — з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) здійснено запуск першого у світі пілотованого повітряно-космічного апарату багаторазового використання «Колумбія».
  • 1992 — у Марн-ла-Валле під Парижем відкрився Євродиснейленд.
  • 2014 — захоплення міського управління МВС у місті Слов’янськ російським диверсійним загоном під керівництвом Ігоря «Стрєлкова» Гіркіна.

Народилися 12 квітня

Василь Седляр

Василь Седляр

  • 1879 — Андрій Лівицький, український громадсько-політичний діяч, Президент УНР в екзилі (1926—1954)
  • 1885 — Робер Делоне, французький художник. Разом із своєю дружиною Сонею Делоне став засновником нового жанру — орфізму.
  • 1899 — Василь Седляр, український живописець, графік, художній критик, педагог, належав до групи «бойчукістів». Страчений органами НКВС СРСР 13 липня 1937.
  • 1933 — Монсеррат Кабальє, одна з найвидатніших співачок другої половини XX століття, власниця сильного, експресивного голосу, найбільша представниця мистецтва бельканто.

Померли 12 квітня

  • 352 — Св. Юлій I, 35-ий Папа Римський.
  • 1945 — Франклін Делано Рузвельт, 32-ий президент США (1933—1945) (нар. 1882)
  • 1962 — Певзнер Антуан, французький скульптор, закінчив Київське художнє училище (1902—1909). Старший брат одного з лідерів світового художнього авангарду американського скульптора Наума Габо.
  • 1968 — Хайнрік Нордхофф, німецький автомобільний інженер і директор Фольксваген (нар. 1899)
  • 1980 — Косач-Борисова Ізидора Петрівна, українська мемуаристка, перекладачка. Сестра Лесі Українки, Михайла Косача, Ольги Косач-Кривинюк, Оксани Косач-Шимановської, Миколи Косача.
  • 2001 — Гарві Болл, американський рекламний художник, який придумав смайл.
  • 2002 — Юрій Шевельов, українсько-американський славіст-мовознавець, історик української літератури, літературний і театральний критик, активний учасник наукового та культурного життя української еміграції.

Можливо, вам також буде цікаво: Які рослини треба встигнути посадити до Великодня – поради

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу