Сьогодні 21 липня 2025 року. День «Обійміть своїх дітей». Міжнародний день нездорової їжі. Православні вшановують пам’ять преподобних Онуфрія та Онисима Печерських. Залишилося 163 днів до Нового року. Це понеділок, і на цей день припадає 1244-й день повномасштабної війни в Україні.
21 липня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.
21 липня – яке сьогодні церковне свято
21 липня православні згадують преподобних Онуфрія та Онисима Печерських.
Святі були ченцями в Києво-Печерській лаврі в XII і на рубежі XII-XIII століть. Про життя їхнє відомо досить мало. Так, Онуфрій узяв на себе обітницю мовчання і після цього не сказав жодного слова – за це його прозвали Мовчазний. Онисим вів самітницьке життя, жив у печері, постив і молився, його так і назвали самітником. Мощі обох святих спочивають у Ближніх печерах лаври.
21 липня у світі
День «Обійміть своїх дітей»
Обійми — це невербальна форма спілкування, яка здатна замінити багато слів. На жаль, не всіх батьки часто обіймали в дитинстві, і зазвичай не через нестачу любові, а через постійну зайнятість та буденні проблеми. Тому, щоб привернути увагу людей до того, як важливо обіймати малюків, існує особливе свято — Всесвітній День «Обійміть своїх дітей», який відзначається щороку в третій понеділок липня.
Міжнародний день нездорової їжі
Є багато інформації про шкідливість нездорової їжі, тож останнім часом дедалі більше людей виключають її зі свого раціону. Проте існує особливий день у році, який називається Міжнародним днем нездорової їжі. Він щороку відзначається 21 липня, і цього дня можна дозволити собі відійти від правил здорового харчування та побалувати смакові рецептори чимось некорисним, але смачним.
Comic Con
Comic Con – це щорічна подія, яка святкує і вшановує світ коміксів і, взагалі, це свято поп-культури. Ця свято поціновувачів та творчів коміксів, усіх, хто дотичний цього мистецтва. Це чотириденна літня феєрія, яка відбувається в липні і приваблює шанувальників коміксів, ігор, фільмів і телешоу з усього світу.
Національний день Бельгії
Національний день Бельгії, що відзначається щорічно 21 липня, є важливою подією в історії Бельгії, власне, це День незалежності Бельгії. Це день інтронізації першого монарха країни, короля Леопольда I, який склав конституційну присягу в 1831 році. Цього дня також відзначається відокремлення Бельгії від Нідерландів і офіційне створення Королівства Бельгія.
Іменини 21 липня
Георгій, Євген, Іван, Петро, Роман, Семен, Федір, Ганна.
Талісманом людини, народженої 21 липня є гагат. Це різновид кам’яного вугілля. Здавна вважається, що гагат діє як знеболюючий засіб.
Традиції, заборони, прикмети 21 липня
У преподобних Онуфрія та Онисима просять зміцнення духу, стійкості у випробуваннях. У молитвах до Онуфрія Мовчазного звертаються з молитвами позбавити від марнослів’я і навчити стриманості.
У народі день прозвали Онуфрій Мовчазний або Мовчальник, а дата 21 липня вважається днем тиші та праці. У цей час потрібно постаратися якомога менше говорити, але більше робити – можна поратися по господарству, працювати на городі, в саду, приводити до ладу льохи, прати і чистити начиння, переглядати зимові речі, робити консервацію.
В народі існував цікавий звичай цього дня – набирати з джерела непочату воду до сходу сонця (вона називалася німою). Вважалося, що така вода допомагає позбутися майже всіх хвороб.
Якщо в цей день новий місяць, то по погоді можна визначити, яким буде серпень. Купатися в цей день не можна, тому що можна потривожити Водяного, за що він потягне купальника у воду.
Ще прикмети 21 липня:
- рівний дощ до гарного урожаю грибів;
- якщо йде злива, то осінь видасться затяжною;
- випав туман — чекайте на теплу погоду;
- холодна ніч — до ранньої зими.
Що не можна робити 21 липня:
- Дуже важливо цього дня не сваритися.
- Не варто користуватися будь-якими гострими предметами.
- Не можна базікати даремно.
21 липня в історії
Визначні події
- 365 — землетрусом частково зруйновано одне з семи чудес світу — Александрійський маяк. Остаточно маяк був зруйнований в результаті чергового землетрусу 1375 року.
- 1542 — для боротьби із протестантизмом Папа Римський Павло III заснував Конгрегацію доктрини віри, орган, що контролював діяльність інквізиції.
- 1773 — Папа Римський Климент XIV видав буллу про заборону Ордена єзуїтів.
- 1822 — створення Першої Мексиканської імперії.
- 1940 — новообрані комуністичні парламенти окупованих у червні Червоною армією Латвії, Литви й Естонії проголосили свої країни, відповідно, Латвійською, Литовською й Естонською РСР і звернулися до Верховної Ради СРСР з проханням прийняти їх до складу СРСР.
- 1944 — Йосип Сталін підписав декрет про депортацію з Кавказу турків-месхетинців.
- 1969 — американські астронавти Ніл Армстронг і Базз Олдрін в рамках польоту «Apollo 11» виходять на поверхню Місяця.
- 1992 — сторожовий корабель Чорноморського флоту СКР-112 підняв український прапор і вирушив до Одеси щоб увійти до складу ВМС України.
Народилися 21 липня

Олена Теліга. Вірогідно, розстріляна німцями у Бабиному Яру разом з чоловіком та іншими членами ОУН 21 лютого 1942 року
- 1858 — Корінт Ловіс, німецький художник, один з найвпливовіших представників німецького імпресіонізму.
- 1882 — Давид Бурлюк, український художник-футурист, поет, теоретик мистецтва, літературний і художній критик, видавець.
- 1898 — Георгій Лангемак, український радянський вчений, один із піонерів ракетної техніки й один з основних авторів реактивного міномета «Катюша». Репресований у 1938 р.
- 1899 — Ернест Гемінґвей, американський письменник.
- 1906 — Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН.
- 1907 — Олег Ольжич (Олег Кандиба), український поет, археолог і політичний діяч, один з чільних діячів ОУН.
- 1951 — Робін Вільямс, американський актор, лауреат «Оскара» (1998) («Розумник Вілл Гантінґ»); «Місіс Даутфайр», «Попай», «Куди ведуть мрії», «Джуманджі»).
- 1971 — Шарлотта Генсбур, франко-британська — акторка та співачка. Дочка Джейн Біркін і Сержа Генсбура, батьки якого емігрували з Харкова.
Померли 20 липня
- 1715 — Іван Максимович, Архієпископ Чернігівський, Митрополит Тобольський та Сибірський, письменник, автор численних віршованих і прозових творів та перекладів.
- 1836 — Антоній Погорільський, письменник («Чорна курка, або Підземні жителі»), представник українського антиімперського культурного руху на Стародубщині, попечитель Харківського навчального округу (1825—1830). Онук Кирила Розумовського, син Олексія Розумовського.
- 1941 — Богдан Лепкий, український письменник
- 2023 — Жульєт Майнієль, французька кіноакторка нової хвилі («Кузени», «Ярмарок», «Через, через жінку»
Можливо, вам також буде цікаво: Помер автор музики до мультфільму «Енеїда» – український композитор Ігор Поклад