Дуже незвичайна справа розглядалася в суді Кременчука. Тут родичі не могли вирішити, де житиме бабуся. І врешті спробували викрасти її.
Про це з посиланням на Єдиний реєстр судових рішень пише telegraf, передають «Новини України – НСН».
У Кременчуці винесли вирок чоловікові, який разом із родичем та з допомогою двох силовиків хотів викрасти свою бабусю. Про це стало відомо із вироку Автозаводського районного суду від 17 липня 2025 року.
Дуже незвичайна справа в суді Кременчука: подробиці
У матеріалах кримінальної справи вказано, що на початку минулого року між обвинуваченим, його родичем та ще двома їхніми родичами виник конфлікт щодо місця проживання їхньої бабусі. У зв’язку з цим у березні 2024 року обвинувачений разом зі своїм родичем вирішили викрасти жінку з її будинку та перевезти до іншого помешкання.
Для реалізації цього плану чоловіки залучили двох співробітників силових структур. Згідно з матеріалами справи, стосовно цих силовиків було відкрито окремі кримінальні провадження. У документах зазначається, що в березні 2024 року обвинувачений, його родич та двоє силовиків незаконно проникли на територію домоволодіння. Силовики були одягнені в камуфляж без розпізнавальних знаків, мали балаклави на обличчях та були озброєні. Увійшовши до будинку, вони із застосуванням фізичної сили відвели двох мешканців на кухню, повалили їх на підлогу та зв’язали руки пластиковими стяжками, обмеживши їхню свободу. Коли один із мешканців висловив обурення через ці незаконні дії, один із силовиків вистрелив із пістолета в підлогу поруч із ним.
Тим часом обвинувачений разом із родичем пакували речі бабусі. Після цього вони вивели жінку з будинку, а силовики розвели двох мешканців по різних кімнатах, після чого швидко залишили місце події.
За висновками судово-медичної експертизи, мешканцям будинку були завдані легкі тілесні ушкодження внаслідок дій силовиків.
Згодом обвинувачений уклав угоду зі слідством, визнавши свою вину та підтвердивши всі обставини, викладені в обвинувальному акті. Суд, розглянувши всі матеріали справи, визнав чоловіка винним за статтею 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) та призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. Однак, на підставі статті 75 ККУ, його звільнили від відбування покарання, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік.
Судові процеси щодо інших осіб, причетних до викрадення, тривають в окремих провадженнях.
Ще новини України: Писав у Viber про перебування ТЦК – як суд покарав мешканця Львівщини