Підрахунок калорій – це не дивацтво, а дуже дієвий метод для тих, хто хоче знизити вагу. Він не спрацює хіба що у випадках певних захворювань, які впливають на метаболізм. Ну або, якщо ви не вмієте правильно рахувати калорії. Тож тримайте корисні поради від фахівців.
Інформацію надали у фармацевтичній компанії Ново Нордіск Україна
Отже, якщо регулярно споживати більше калорій, ніж спалювати – надлишок може відкладатись у вигляді жиру, і вага зростатиме. А якщо навпаки – вага може знижуватись. Це доведено численними даними наукових досліджень. Нижче покрокову інструкцію для тих, хто прагне розібратись, як підраховувати калорії з метою зниження ваги.
Як правильно рахувати калорії, щоб худнути: покрокова інструкція
З чого почати?
- Визначте свою щоденну норму калорій.
Потреба в калоріях залежить від статі, віку, ваги та рівня активності. Використовуйте спеціальний онлайн-калькулятор, щоб визначити, скільки калорій вам потрібно на день для зниження ваги.
- Підготуйтесь!
Перш ніж почати: оберіть зручний додаток для підрахунку калорій, подумайте, як вимірювати або оцінювати розмір порцій, складіть план харчування наперед та почніть рахувати калорії в кожній порції.
Читайте етикетки на продуктах.
Етикетки на продуктах харчування містять багато корисної інформації для підрахунку калорій. Звертайте увагу на розмір порцій, рекомендований на упаковці.
Не поспішайте!
Дані досліджень підтверджують: результати поступового зниження ваги можуть бути більш стабільними.
Як вимірювати порції?
Щоб підрахунок калорій працював на мету знизити вагу тіла, слід правильно фіксувати розмір порцій їжі. Ось кілька найпоширеніших способів вимірювання розміру порцій.
- Кухонні ваги – найточніший варіант.
- Мірні чашки – зручно для щоденного користування.
- Порівняння з предметами – зручно, коли немає під рукою нічого іншого. Наприклад, 1/2 чашки рису/пасти = комп’ютерна миша або 42 г сиру = тюбик помади. Однак це найменш точний метод.
Що ще важливо знати?
Підрахунок калорій – не єдиний спосіб на шляху до зниження ваги. Окрім цього важливо: дотримуватись здорового харчування, дбати про фізичні навантаження, дотримуватися здорового режиму сну.
Проте інколи цього може бути недостатньо й може знадобитись лікування, адже ожиріння – серйозне хронічне захворювання.
Підрахунок калорій – це не про суворі обмеження. Це про усвідомленість, контроль і турботу про себе.
Підрахунок калорій може працювати не для всіх. Це не універсальний метод. Як вже зазначалося вище, у випадках певних захворювань він не спрацює.
Можливо, вам також буде цікаво: Як вижити під час обстрілу: ТОП-5 порад від Центру стратегічних комунікацій