Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

19
19

Рецепт дня: Кульки з курячого філе в кунжуті

Рецепт дня: Кульки з курячого філе в кунжуті

У нашій традиційні рубриці «Рецепт дня» пропонуємо до уваги просту і невибагливу, але корисну, багату білком, клітковиною і «добрими» жирами страву. Вона досить оригінальна і підійде навіть для святкового столу. Це «Кульки з курячого філе в кунжуті».

Кульки з курячого філе в кунжуті: рецепт

Інгредієнти

  • Філе куряче – 300 г,
  • Будь-який м’який сир (можна і плавлений) – 150 г,
  • Яйце куряче – 2 шт.,
  • Майонезний соус – 40 г,
  • Насіння кунжуту – 100 г,
  • Сіль – дрібка.

Як готувати:

  • Відварити куряче філе у підсоленій воді.
  • Відварити яйця.
  • Перемолоти на м’ясорубці або подрібнити блендером м’ясо, яйця, сир
  • Додати соус і добре все перемішати
  • Зліпити кульки і обваляти їх у насінні кунжута.

Подавати страву можна з овочами і соусом.

Смачного!

Кульки з курячого філе в кунжуті

Увага! Кунжут має дещо специфічний присмак, що надає страві пікантності. До того ж, завдяки ньому, кульку хрусткі.

 

До речі: а в чому користь кунжуту, і чи всім можна вживати його у їжу?

Користь кунжуту

Насіння кунжуту містять величезну кількість клітковини. Його рекомендується приймати в холодну пору року, коли немає доступу до свіжих овочів і фруктів. Клітковина покращує роботу органів травної системи, а також знижує ризик розвитку захворювань серця і діабету.

Насіння кунжуту в основному складається з корисних для організму мононенасичених жирів, які знижують рівень поганого холестерину. Смажений кунжут багатий протеїном, а також з нього краще засвоюється білок. Магній в складі сезаму корисний для серця.

Кунжут багатий антиоксидантами, які знижують артеріальний тиск. Тому ложка сезаму буде корисна при нападі гіпертонії. Лушпиння кунжуту корисне для міцних кісток. Сезам нормалізує рівень глюкози в крові.

У 3 столових ложках насіння міститься майже 20% добової норму вітаміну В1, який корисний для судин і нервової системи. В кунжуті дуже багато міді – всього 2 ложки поповнять добову норму. Мідь потрібна для утворення гемоглобіну в крові.

У насінні кунжуту міститься сезамін – з’єднання, яке має протизапальні і антиоксидантні властивості. Воно вкрай корисно для здоров’я суглобів. Фітострогени в кунжуті корисні для жінок, особливо під час менопаузи.

Як корисніше приймати кунжут

Організм погано перетравлює сезам. Щоб кунжут краще засвоївся, його варто ретельно розжовувати. Також дуже корисно пити кунжутну олію або їсти кунжутну пасту. Її можна приготувати самостійно, подрібнивши в блендері підсмажене насіння.

Чим шкідливий кунжут

Кунжут є сильним алергеном. Його варто з обережністю їсти алергікам і дітям. Не рекомендується їсти сезам жінкам в період годування грудьми, оскільки у немовляти може бути алергія на цей продукт. Кунжут підвищує згортання крові, тому його не варто їсти при варикозі і тромбах.

Можливо, вам також буде цікаво: Рецепт дня: «Курячий паприкаш» – ароматна страва угорської кухні

Головні новини України ТУТ

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу