Не тільки в Дніпрорудному: росіяни активізували видобуток корисних копалин на окупованому Запоріжжі

Квартири у Дніпрі на Дім РІА

Регіони

Не тільки в Дніпрорудному: росіяни активізували видобуток корисних копалин на окупованому Запоріжжі

Не тільки в Дніпрорудному: росіяни активізували видобуток корисних копалин на окупованому Запоріжжі

Росіяни активізували видобуток корисних копалин на окупованому Запоріжжі. Так, зокрема, окрім видобутку залізної руди в Дніпрорудному, вони налагодили видобуток марганцевих руд в 50 км від Мелітополя.

Про це пише РІА-Південь, передають «Новини України – НСН».

Росіяни активізували видобуток корисних копалин на окупованому Запоріжжі

Йдеться про Великотокмацьке родовище. Видобувають руду росіяни відкритим способом у районі села Веселе, що в 15 км від Токмаку. Туди окупанти зігнали багато спецтехніки.

Людей на роботи винаймають із числа місцевих жителів та гастарбайтерів, пропонуючи щомісячну виплату у вигляді 100000 рублів.

Це особливо важливе для росіян родовище, адже у червні 2024 року Євросоюз заборонив експорт марганцевих руд до Росії.

Які є корисні копалини на окупованому Запоріжжі

Згідно з інвестиційним атласом Запорізької області, мінерально-сировинна база Запорізького регіону нараховує 166 облікованих об’єктів корисних копалин. З них велика частина – на окупованих територіях.

Росіяни активізували видобуток корисних копалин на окупованому Запоріжжі

Не тільки в Дніпрорудному… Росіяни активізували видобуток корисних копалин на окупованому Запоріжжі

Нижне – огляд основних родовищ Запорізької області.

Великотокмацьке родовище

Родовище багате на ферромарганець. Ці надра, на міжнародно визнаній території України, грабує країна-агресор. Ферромарганець їм необхідний для випуску броньового листа на Челябінському електрометалургійному заводі. Як пишуть російські пропагандистські ЗМІ, сировину купують у ПАР, Бразилії, Габоні, тоді як у Запорізькій області зосереджено 80% усього запасу євразійського походження. Крім того, окупанти закинули око на гранітні кар’єри та каолінові поклади (біла глина).

Президент України Володимир Зеленський зауважив, що росіяни вже відкрито говорять у своїх медіа про захоплення надр України.

Після заяв країни-агресора про свої наміри на надра України світ зрозумів, що мета повномасштабного вторгнення зовсім не «денацифікація-демілітаризація», а банальне віджимання ресурсів.

Васинівське родовище

Вміст 358 млн тонн залізної руди в Оріхівському районі (60 км від Запоріжжя) в складі Приазовського залізорудного району. Склад заліза до 72% мінімізує виробничі витрати. Ліцензія на розробку була надана в 2007 році, але справа загальмувалась через протести екологів. Місцевих жителів теж не спокусила перспектива створення 3000 робочих місць.

Отримавши 15 років тому відсіч оріхівців, донецька компанія «Магнетит» зайнялась георозвідкою Північно-Терсянського родовища. Також входить до складу Приазовського залізорудного району, знаходиться у Новомиколаївському районі, за 60 км від Запоріжжя. Розробка – в очікуваній перспективі, якщо екологи не завадять.

Гуляйпільскі кварцити

В Приазовському залізорудному районі знаходиться Гуляйпільське родовище магнетитових кварцитів. Загальні запаси руди оцінюються у 2,5 млрд. тонн. Вміст металу у руді становить 27-31%.

Таврійський ГЗК

Побудований в другій половині ХХ століття як частина Великотокмацького родовища марганцевих руд. Одночасно з будівництвом гірничо-збагачувального комбінату, на місці села Сухоіванівське було побудовано шахтарське містечко Степногірськ. Розташований на Мелітопольському напрямку, в 30 км від Запоріжжя. ГЗК, пропрацювавши 14 років (1981-1995), закрився через нерентабельні витрати. Хоча в перші роки видавав понад 100 000 тонн марганцю на рік.

Новополтавка та Крута Балка

Їхні поклади входять до категорії критичної сировини як рідкісноземельні елементи.

Новополтавські апатити (між Пологівським та Бердянським районами) до повномасштабного вторгнення добувалися Україною в шахтах Південна та Північна.

Літій, цезій, тантал тощо з Крутої Балки ще не добувався. Ситуація ускладнюється тим, що рідкісноземельна руда зосереджена на тимчасово окупованій території – на правому березі Берди за 5,5 км від с. Осипенко Бердянського району. Вчені оцінюють його як дуже перспективне родовище для розробки.

Як бачимо, російська агресія має глибоку економічну основу, яка полягає у прагненні контролю над ресурсами, що належать Україні, і такий чинник ще більше ускладнює ситуацію для мирного вирішення конфлікту, – пише РІА-Південь

Ще новини України: РФ планує надати США права на видобуток копалин на окупованих територіях України – ЗМІ

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу