На Дніпропетровщині чоловік отримав реальний термін за ухилення від мобілізації

Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

На Дніпропетровщині чоловік отримав реальний термін за ухилення від мобілізації

На Дніпропетровщині чоловік отримав реальний термін за ухилення від мобілізації

На Дніпропетровщині чоловік отримав реальний термін за ухилення від мобілізації. Фігурант кримінальної справи ухилився двічі. Суд над ним відбувся 10 квітня 2025 року.

Про це «Новини України – НСН» повідомляють з посиланням на Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області.

Хто опинився на лаві підсудних

На лаві підсудних опинився громадянин України, з середньою спеціальною освітою, одружений, на утриманні не має неповнолітніх дітей, раніше не судимий.

Чоловіка звинуватили у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 Кримінального кодексу України.

Що зробив чоловік

Підсудний, будучи військовозобов`язаним та визнаним рішенням військово-лікарської комісії придатним до військової служби, ухилився від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, за наступних обставин.

Так, 05 червня 2024 року військовозобов`язаного , за результатами проходження медичного огляду, рішенням військово-лікарської комісії визнано придатним за станом здоров`я для проходження військової служби.

11.06.2024 року йому було оголошено повістку на відправку до місця проходження військової служби у складі військової команди до однієї із військових частин.

Після чого чоловік відмовився від отримання повістки, про що складено відповідний акт.

У подальшому фігурант не прибув для проходження військової служби.

У серпні того ж року він отримав ще одну повістку на відправку до місця проходження військової служби. І знову від неї відмовився та не прибув для проходження військової служби.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений у скоєнні кримінального правопорушення визнав себе винним частково, а саме: визнав факт відмови від отримання повісток, але вважає, що він не може бути мобілізованим за станом здоров`я.

Чому чоловік отримав реальний термін за ухилення від мобілізації?

Зазначимо, що в Україні часто за ухилення від мобілізації військовозобов’язані отримують умовні терміни. Але в цьому випадку сталося інакше.

Суд врахував те, що в Україні продовжує діяти правовий режим воєнного стану у зв`язку зі збройною агресією Російської Федерації, при цьому оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності є конституційним обов`язком кожного громадянина.

Суд вважає, що звільнення осіб від відбування покарання з випробуванням за ухилення від призову на військову службу в умовах воєнного стану не лише не сприятиме запобіганню вчиненню нових злочинів іншими особами, а навпаки створить у таких осіб впевненість у безкарності за вчинення таких дій. Це може призвести до підриву військової дисципліни, розлагодженості дій, спрямованих на захист суверенітету держави, що в умовах воєнного стану є неприпустимим.

На думку суду, відсутність належного реагування держави, зокрема суду під час призначення покарання за вчинення вказаних кримінальних правопорушень під час дій військового стану може призвести до збільшення рівня злочинності у військах, зниження рівня дисципліни та підриву боєготовності військових підрозділів, неспроможності забезпечення командуванням військових частин належного виконання завдань з оборони держави, захисту незалежності та територіальної цілісності України, що призводить до порушення прав та інтересів суспільства в цілому та держави.

Тобто, на переконання суду застосування до вказаних осіб інституту звільнення від відбування покарання з випробуванням за вчинення кримінальних правопорушень, пов`язаних з ухиленням від військової служби в умовах воєнного стану, не сприяє підтриманню належної боєздатності та рівня військової дисципліни Збройних сил України, попередженню нових кримінальних правопорушень як самим засудженим, так і іншими особами.

Таким чином, суд не знайшов підстав для звільнення фігуранту від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на підставі ст. 75 КК України, а вирішив призначити покарання з відбуванням у місцях позбавлення волі.

Суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України, призначивши покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.

Строк відбування покарання слід обчислювати з моменту фактичного затримання.

Новини України: Які є види контрактів та строки служби в ЗСУ – розповіли у ТЦК

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу