Квартири у Дніпрі на Дім РІА

«Витягнув тіло з автобуса і кинув на плацу»: мобілізований помер через дії працівників ТЦК, в ДБР прокоментували шокуючу історію

«Витягнув тіло з автобуса і кинув на плацу»: мобілізований помер через дії працівників ТЦК, в ДБР прокоментували шокуючу історію

В ДБР прокоментували шокуючу історію, оприлюднену в ЗМІ. Мобілізований помер через дії працівників ТЦК. Один із них застосував силу. Інші – ніяк не відреагували. Повідомлено підозри. Триває розгляд справи у суді.

«Новини України – НСН» розповідають, що відомо про все це.

«Витягнув тіло мобілізованого з автобуса, кинув на плацу та пішов у справах»

Видання «Судово-юридична газета» з посиланням на Єдиний реєстру судових рішень оприлюднило шокуючу історію.

Мобілізованого, від якого відмовилися військові частини, представник ТЦК забив на смерть прямо в автобусі під час «постачання мобілізаційних ресурсів».

Як зазначено у матеріалах кримінального провадження, 7 травня 2025 року мешканець Києва М. був затриманий на вулиці співробітниками поліції та ТЦК та СП у зв’язку з порушенням правил військового обліку та перебуванням у розшуку.

Того ж дня громадянин пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до військової служби.

Після цього чоловік опинився на Збірному пункті Київського міського ТЦК та СП, що у Дарницькому районі столиці по вулиці Зрошувальна, 17А.

Вже 8 травня громадянин був направлений в один із навчальних центрів, однак у навчальному центрі не захотіли «оформляти» мобілізованого – як з’ясувалося, чоловік мав алкогольну залежність, травму стегна та варикозне розширення вен. Таким чином громадянина повернули на столичний збірний пункт.

Проте 9 травня чоловіка включили до складу іншої партії мобілізованих та у супроводі двох офіцерів та кількох військовослужбовців відправили до навчального центру, розташованого біля міста Старичі Львівської області.

Однак і в цьому навчальному центрі чоловіка відмовилися «оформляти» – з тих самих причин, що й у попередньому випадку.

Таким чином мобілізованого довелося повертати до Києва. При цьому осіб, від яких відмовився навчальний центр, було чимало.

Пізнього вечора 9 травня майор – старший групи, наказав водієві автобуса зупинитися біля одного із супермаркетів, щоб мобілізовані змогли щось собі купити, при цьому майор особисто дозволив Н. купити банку енергетика Revo, хоча цей енергетик має певний вміст алкоголю у складі.

Вночі Н.М. випив енергетик і почав поводитись не зовсім адекватно – бігав автобусом, голосно розмовляв, сварився з представниками ТЦК, заважав спати іншим і відмовлявся виконувати накази.

Як наслідок, після відмови виконати наказ майора – заспокоїтись, один із військовослужбовців ТЦК не менше трьох разів ударив Н. в обличчя. А коли Н. впав, то військовослужбовець ще 3-4 рази вдарив його електричним шокером, потім схопив Н. за голову і почав бити головою об підлогу.

На цьому страта не закінчилася, оскільки представник ТЦК почав бити громадянина ногами по голові, а також стрибати йому ногами на грудну клітку.

Побиття Н. відбувалося кілька разів протягом майже всього шляху до Києва, причому офіцери на дії підлеглого не реагували.

Після прибуття автобуса з мобілізованими на Зрошувальну 17А військовослужбовець ТЦК просто витяг Н. за ноги з автобуса та кинув на плацу збірного пункту.

Через деякий час на чоловіка, який лежав на плацу просто неба, звернули увагу, проте медикам, які прибули на виклик, залишилося лише констатувати смерть Н.

Згідно з висновком судово-медичного експерта, Н. помер внаслідок поєднаної травми голови та грудей, переломів ребер та пошкодження внутрішніх органів.

11 травня ТУ ДБР у Києві повідомило військовослужбовцю ТЦК про підозру за ч. 5 ст. 426–1 (перевищення військовою посадовцем повноважень із застосуванням насильства, що спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу. Покарання – позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

12 травня Печерський райсуд обрав військовослужбовцю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на гауптвахті терміном на 2 місяці.

2 липня Київський апеляційний суд залишив рішення суду першої інстанції чинним.

Під час розгляду апеляційної скарги військовослужбовець ТЦК та його адвокат просили суд змінити запобіжний захід на домашній арешт. Військовий розповів, що має на утриманні малолітню дитину, а також літню матір. Також він розповів про те, що має серйозні проблеми зі здоров’ям і потребує лікування у військовому шпиталі.

4 липня Печерський райсуд столиці продовжив військовослужбовцю термін дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 11 серпня.

Мобілізований помер через дії працівників ТЦК – офіційний коментар ДБР

В ДБР прокоментували описані вище події, оприлюднивши офіційну заяву.

Тут заявили, що повідомили про підозри заступнику начальника Подільського районного ТЦК та СП та солдату Шевченківського районного ТЦК та СП Києва. Обидва фігуранти перебувають під вартою, вчора, 17 липня, суд продовжив застосування цього запобіжного заходу.

У ДБР підтверджують, що у травні 2025 року співробітники ТЦК брали участь у перевезенні мобілізованих громадян з навчальних центрів у західних областях до Києва. Серед них був мешканець столиці, який мав певні проблеми зі здоров’ям та почав порушувати спокій в автобусі та сперечатися з працівниками ТЦК.

Солдат Шевченківського ТЦК побив громадянина, застосував до нього електрошокер.

Заступник начальника Подільського районного ТЦК та СП, який безпосередньо знаходився в автобусі та відповідав за перевезення військовозобов’язаних, ніяк не відреагував на дії підлеглого, не припинив побиття, маючи реальну змогу це зробити.

По прибуттю до столиці постраждалого винесли з автобуса на плац, де була констатована його смерть.

Солдат Шевченківського ТЦК підозрюється у перевищенні службових повноважень, що спричинили настання тяжких наслідків, вчинені в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Заступник начальника Подільського ТЦК підозрюється в умисному неприпиненні кримінального правопорушення, що вчиняється підлеглим, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах воєнного стану, тобто (ч. 4 ст. 426 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Процесуальне керівництво здійснює Дарницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону.

Ще новини України: Стрілянина у Кривому Розі: чоловік напав на співробітника ТЦК і поліцейських, його поранено – ЗМІ

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу
Радіо