Квартири у Дніпрі на Дім РІА

Як обрати геймерський ноутбук, якщо ви в цій справі новачок

Як обрати геймерський ноутбук, якщо ви в цій справі новачок

Практичні і зрозумілі поради допоміжна придбати підхожий ігровий ноутбук – навіть якщо ви цьому питанні не надто тямите.

Вирішили нарешті купити геймерський ноутбук https://www.foxtrot.com.ua/uk/shop/noutbuki_asus-tuf.html і влитися в, так би мовити, велику ігрову тусовку? Тоді до цього потрібно підійти дуже уважно й без поспіху, тим більше, якщо ви з такою справою стикаєтеся вперше.

Не треба відразу панікувати або ж робити якість поспішні дії. Краще зверніть увагу на корисні поради, про які далі піде мова, — це допоможе зробити розумний і, що головне, правильний вибір.

Почніть з процесора та відеокарти

Ігри, а особливо вибагливі, потребують потужного «заліза». Йдеться і про процесор, і про відеокарту, від яких значною мірою залежить увесь ігровий процес.

Почнемо з чипа. Ідеальне рішення  Intel Core i7 / i5 12-го чи 13-го покоління, або ж аналоги від AMD — Ryzen 7 чи Ryzen 5 серії 6000, які також потужні і можуть бути трохи дешевшими.

Зверніть увагу: не купуйте ноутбуки з процесорами початкового рівня (типу Intel i3 чи AMD Athlon), бо вони явно не для геймінгу.

Що ж стосується відеокарти, це головний компонент, який відповідає за плавну картинку в іграх. Тому якщо хочете грати в нові вимогливі ігри плавно і без лагів, обирайте ноутбук з відповідною відеокартою, наприклад:

  • NVIDIA GeForce RTX 4060 або 4070.

Чи не найкращий варіант для більшості сучасних ігор, які можна «шпіляти» на високих налаштуваннях.

  • RTX 3050/3060.

Доступніше і доволі непогане рішення, але з меншими запасами, якщо говорити про перспективу.

До речі: не ведіться на інтегровану графіку, на кшталт Intel Iris чи Vega — для геймінгу вона буде досить слабенькою.

І не залишаємо поза увагою охолодження. Геймерські ноутбуки можуть розігріватися до стану лави, тому добротне охолодження — це маст-хев. Почитайте огляди, щоб взнати, чи не перегрівається модель, яку ви обираєте. Бо перегрів — означає гальмування, а відтак скорочення життя ноутбука.

Дисплей має значення

Екран ноутбука — це своєрідний портал у гру. Тому його вибором також не варто нехтувати. Зверніть увагу на такі параметри:

  • Роздільна здатність. Для ігор стандартне рішення — Full HD (1920×1080 пікселів). Але якщо ви оберете, наприклад, 4К, будьте певні не прогадаєте. Бо йтиметься про куди кращу деталізацію і якість картинки.
  • Частота оновлення. Для геймінгу — від 120 Гц і вище, бо це даватиме плавну картинку.
  • IPS-матриця. А це приємні кольори і ідеальні кути огляду.

Вбудована та оперативна пам’ять

Якщо вже говорити про накопичувач, то це точно має бути SSD. Забудьте про застарілі HDD, бо вони часто гальмують.

Щодо об’єму, це 512 Гбайт і більше. Бо серйозні ігри зараз важать щонайменше 100 Гбайт.

Хороша гра без достатньої оперативної пам’яті — це як вечірка, але без музики. Тому ваш мінімум — 16 Гбайт RAM. Бо, до прикладу, 8 Гбайт — це вже недостатньо для сучасних ігор, навіть якщо інші параметри «ноута» хороші.

Порада: обирайте ноутбук з можливістю розширення пам’яті в перспективі.

Заключне слово

Головне правило новачка: не купуйте перше, що блищить RGB-підсвіткою. Складіть вішліст (графіка, процесор, екран), почитайте відгуки, зверніться до знайомих-геймерів або продавця-консультанта. А ще краще — оберіть модель, яку легко буде вдосконалити (додати пам’ять, замінити SSD тощо), і буде вам щастя.

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу
Радіо