Турпоходи в гори та ліси, кемпінг та інше активне дозвілля на природі для багатьох є не просто хобі, а часто – навіть справою усього життя. І для такої справи в особистому туристичному арсеналі варто завжди мати усе необхідне приладдя – від спорядження до всіляких аксесуарів.
Йдеться зокрема про туристичні ліхтарі, без яких важко увити вилазку в ліс чи гори, а особливо якщо в планах ночівля або ж повернення додому вже затемна. В таких випадках автономне джерело освітлення – не просто перевага, а вагома потреба, без якої ну ніяк.
Якщо ви вирішили класного ліхтаря, кілька практичних порад щодо правильного вибору вам точно не завадять.
Ключові характеристики, на які слід звернути увагу при купівлі ліхтаря
Почати все ж таки варто з вибору продавця. Це має бути надійний магазин, який пропонує дійсно якісні і продуктивні рішення. Ідеальний варіант – це коли ви купуєте таку річ в офіційного представника бренду-виробника. По-перше, це вигідно, а по-друге, гарантована оригінальність пристрою.
Ну а тепер повернемося до ключових параметрів, які варто врахувати:
- Яскравість, тобто світловий потік
Цей параметр вимірюється в люменах. Орієнтуйтеся наступним чином: для простих завдань вистачить і 100–200 лм, тоді як для серйозного нічного трекінгу краще віддати перевагу 300–500 лм. Ясна річ, є і в рази потужніші моделі з показником 1000 лм і більше, та вибір має опиратися саме на ваших реальних потребах.
Також важливо врахувати наявність у ліхтаря кількох режимів яскравості – для зручності і економії заряду АКБ.
- Тип живлення
Це можуть бути варіанти на батарейках, з вбудованим акумулятором чи навіть гібридні рішення.
Перше рішення добре тим, що батарейки, після того, як вони сядуть, можна легко замінити в поході, але якщо є запасні. А ось ліхтар для кемпінгу з вбудованим акумулятором дуже зручний, такі пристрої довго тримають заряд, можна підзарядити як від розетки, так і, приміром, від павербанка.
В той же час гібридні варіанти підтримують обидва типи живлення, що теж має низку плюсів.
- Час роботи (якщо йде мова про ліхтарі з вбудованою АКБ)
Це, певна річ, залежить від ємності акумулятора та обраного режиму світла. Не забудьте звернути увагу на заявлений виробником час автономної роботи, особливо якщо плануєте тривалі походи, де не буде доступу до електрики чи альтернативних джерел живлення.
- Захист від вологи та стійкість до зовнішніх чинників
Пилюка, дощ чи інші атмосферні чинники – звичні явища, які часто трапляються в турпоходах. На це варто зважати, обираючи ліхтар для кемпінгу – він не винен боятися подібних факторів.
Якщо йдеться про вологозахист, він позначається стандартом ІР: наприклад, IPX4 – означає захист від бризок, а IPX8 – це вже про тривале занурення тощо.
- Режими роботи і додаткові функції
Для туристичних ліхтарів важлива наявність регулювання яскравості, режиму червоного світла (хороша річ для освітлення в палатці), а також стробоскопа або ж SOS-сигналу.
Якщо ви хочете купити ліхтар для туризму, беззаперечним плюсом буде і присутність магнітного кріплення, гачка для підвішування, поворотної головки тощо.
Ідеальний туристичний ліхтар – це той, що на всі сто відсотків відповідає вашим реальним потребам і тим умовам, за яких його використовуватимете.
Уникайте надто дешевих моделей, які можуть бути ненадійними, натомість зупиняйте вибір на якісних рішеннях від провідних брендів. Також зважайте на якість, ергономіку, час автономної роботи і адаптацію до умов дикої природи.
Світло в поході – це не просто про комфорт, а й про важливу складову вашої безпеки.