Квартири у Дніпрі на Дім РІА

У ВООЗ ухвалили угоду про пандемію – про що вона

У ВООЗ ухвалили угоду про пандемію – про що вона

Країни-учасниці Всесвітньої організації охорони здоров’я ухвалили “Угоду про пандемію”. Про що в ній йдеться.

У ВООЗ ухвалили угоду про пандемію

Документ має на меті покращити спільні дії для запобігання, підготовки та реагування на майбутні виклики у медичній сфері.

Про це розповідають “Новини України – НСН”.

Договір передбачає, що країни мають обмінюватися зразками вірусів, отримувати тести, ліки та необхідні вакцини. До 20% такої продукції передадуть ВООЗ, яка забезпечуватиме доступ до неї бідніших країн у випадку наступної пандемії.

На щорічній асамблеї ВООЗ у Женеві рішення зустріли тривалими оплесками, інформує Associated Press.

В організації кажуть, що домовленостей вдалося досягнути після трьох років “інтенсивних переговорів”.

Передумовою домовленостей стала пандемія COVID-19, під час якої держави по-різному реагували на загрози. За словами Есперанса Лувіндао, голови комітету, який працював над угодою, масштабний спалах коронавірусної хвороби завдав величезних збитків “життю, засобам до існування та економіці”.

У ВООЗ ухвалили угоду про пандемію – про що вона

“Ми, як суверенні держави, вирішили об’єднати зусилля, щоб отримати можливість захистити наших дітей, людей похилого віку, медичних працівників та всіх інших від наступної пандемії. Це наш обов’язок і відповідальність перед людством”, – наголосила посадовиця ВООЗ.

Генеральний директор організації Тедрос Гебреєсус назвав угоду “історичною”.

“Тепер, коли Угода набула чинності, ми всі повинні діяти з однаковою терміновістю, аби впровадити її критично важливі елементи.

Угода ВООЗ про пандемію пропонує унікальну можливість використати уроки, отримані з цієї кризи, та забезпечити кращий захист людей у всьому світі у разі виникнення пандемії в майбутньому”, – додав голова ВООЗ.

В Associated Press вважають, що ефективність договору може зіткнутися зі складнощами через останню політику США, які вклали мільярди у швидку розробку вакцин проти COVID-19.

Також журналісти зауважують, що до країн-членів ВООЗ не можуть застосувати жодне покарання, якщо ті ігноруватимуть домовленості, що є “поширеною проблемою в міжнародному праві”.

Ще новини України: Рада міняє бюджетний кодекс України під угоду про копалини: зміни підтримано у першому читанні

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу
Радіо