Військова допомога Україні – хто тепер контролюватиме хаб у Польщі

Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

Військова допомога Україні – хто тепер контролюватиме хаб у Польщі

Військова допомога Україні – хто тепер контролюватиме хаб у Польщі

Командування США про виведення своїх військових та техніки з польського хабу в Ясьонці, через який постачають допомогу для України. Тепер хаб у Польщі координуватиме НАТО.

Про це Косіняк-Камиш заявив під час пресконференції, повідомляють “Новини України – НСН”.

Військова допомога Україні – чому НАТо контролюватиме хаб у Польщі

За словами польського міністра, таке рішення схвалили ще під час саміту НАТО в 2024 році. Тоді союзники вирішили відійти від лідерства США у допомозі Україні. Відтак місія з підтримки України, включаючи військову допомогу та логістичне забезпечення, буде під контролем НАТО, а не окремих країн.

“Це рішення, фактично, було ухвалене в липні 2024 року на ювілейному саміті НАТО у Вашингтоні. Тоді союзники спільно вирішили, що місія з надання підтримки Україні, військової допомоги, а також логістичного забезпечення, яку виконує хаб у “Ясьонці”, буде більше під контролем альянсу, ніж коаліції окремих країн, таких як США, Польща чи інші. Це буде операція НАТО, забезпечена окремими союзниками, яких визначить командування НАТО. Процес впровадження цього рішення розпочався одразу після саміту”, – сказав Косіняк-Камиш.

Військова допомога Україні – хто тепер контролюватиме хаб у Польщі

Міністр зазначив, що наразі до захисту хабу долучені військові з Німеччини, Норвегії, Великої Британії та інших країн. Водночас американські партнери продовжують надавати Україні військову допомогу.

“Це не змінює того факту, що американська сторона надає допомогу, яка була розблокована кілька тижнів тому після тижневої перерви. Вона продовжується, як у формі надання інформації, так і у формі передачі обладнання”, – заявив міністр.

Косіняк-Камиш наголосив, що американські військові залишаються у Польщі і це рішення вже ухвалено з боку американської адміністрації. Зі свого боку Польща запропонувала США бази, куди можуть передислокуватися військові.

“Ми раді, що вони обирають польські військові бази місцем своєї дислокації”, – додав Косіняк-Камиш.

Міністр оборони також зазначив, що в США “існує прихильність” до східного флангу. Наразі в Європі перебуває 85 тисяч американських солдатів, 10 тисяч з яких – у Польщі. Владислав Косіняк-Камиш відмовився називати потенційні бази, куди можуть перевести солдатів США. Цей анонс зробить Вашингтон.

Ще новини України: Чи планують США вийти з НАТО – заява Рубіо

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу