Президент України Володимир Зеленський у Данії сьогодні повідомив про домовленість щодо виробництва дронів із компанією зі США. За його словами, також є ще кілька елементів, які очікуються від візиту.
Про це розповідають «Новини України – НСН» з посиланням на допис Володимира Зеленського.
Зеленський у Данії сьогодні – що відомо
«Візит у Данію починається з важливого кроку для нашого захисту. Є домовленість про українсько-американську співпрацю для виробництва дронів, і зокрема дронів-перехоплювачів – це очевидний пріоритет.
Підписано угоду із сильною американською компанією Swift Beat. І йдеться про сотні тисяч дронів уже цього року та можливість значно масштабувати виробництво наступного року. Перехоплювачі для знищення ворожих дронів і ракет, квадрокоптери для розвідки та коригування вогню, ударні далекобійні дрони – усього цього буде значно більше, саме так, щоб забезпечувати реалізацію наших завдань в обороні та захищати життя українців.
Продовжимо роботу сьогодні в Данії і над новими такими домовленостями заради спільних виробництв, спільного розвитку, спільного захисту. Дякую всім, хто допомагає!». – написав Зеленський.
Він додав, що зосередження передусім на дронах різного типу, але те, що найголовніше, – це цей рік і наступний. Цей рік – сотні тисяч. І наступний рік – буде збільшення.
За словами Зеленського, головним компонентом є дрони-перехоплювачі, які вже показали себе в Україні.
«Дуже розраховуємо на збиття «шахедів» у великій кількості. Це хороший початок працювати в цьому напрямі. Також домовилися з колегами, що деякі наші продакшени зможуть мати доступ до відповідних технологій. Це може прискорити можливість збільшення виробництва», – додав президент України.
Володимир зеленський додав, що є ще кілька елементів, які очікуються від сьогоднішнього візиту: посилення обороноздатності України, євроінтеграційне питання.
«Будемо говорити щодо кластерів, коли ми можемо їх відкрити. Технічно ми готові до відкриття трьох кластерів. Хочемо відкрити зараз один. Але є політичні блокування. Виключно політичні. Ми будемо сьогодні проговорювати це з партнерами.
Є два напрями, які дуже потрібно вирішити прямо зараз. Це стосується внутрішнього фінансування виробництва зброї в Україні. Дуже надіємось, що зможемо домовитися з Євросоюзом», – заключив український президент.
Ще новини України: Угоду про створення Спецтрибуналу для розслідування злочинів агресії проти України підписано – що це означає