Квартири у Дніпрі на Дім РІА

Сьогодні проходить другий тур президентських виборів у Румунії

Сьогодні проходить другий тур президентських виборів у Румунії

Сьогодні проходить другий тур президентських виборів у Румунії. Від їх результатів залежить зовнішня політика країни. Перемога ультраправого кандидата може призвести до того, що Румінія зійде зі свого прозахідного шляху, припинить підтримку України і стане ще однією деструктивною силою всередині НАТО та ЄС.

Новини України – НСН” розповідають, що відомо з посиланням на Reuters.

Другий тур президентських виборів у Румунії: Сіміон проти Дана

Сьогодні проходить другий тур президентських виборів у Румунії

Сіміон і Дан

18 травня 2025 року в Румунії розпочався другий тур президентських виборів, де ультраправий євроскептик Джордже Сіміон змагається з центристом Нікушором Даном. За даними Reuters, результат може вплинути на економіку країни, яка переживає кризу, а також на єдність ЄС і НАТО.

Кандидати

Джордже Сіміон, 38-річний лідер ультраправої партії AUR, переміг у першому турі, що послабило прозахідний уряд і спричинило відтік капіталу. Виступає проти військової допомоги Україні, критикує ЄС і підтримує ідеї, близькі до політики Дональда Трампа. Його риторика резонує з розчарованими виборцями.

Нікушор Дан, 55-річний мер Бухареста, представляє центристську проєвропейську позицію. Обіцяє боротися з корупцією, підтримує членство в ЄС і НАТО, а також вважає допомогу Україні важливою для безпеки Румунії в умовах російської загрози.

Процес голосування

Голосування триває з 7:00 до 21:00 за місцевим часом. Опитування вказують на незначну перевагу Дана, але результат залежить від явки та голосів румунської діаспори.

Скандал на дільниці

У день виборів не обійшлося без скандалу: поліція попросила Сіміона покинути виборчу дільницю через порушення правил — він давав інтерв’ю всередині, що заборонено законом. Його супроводжував скандальний політик Калін Джорджеску. Сіміон назвав інцидент неприємним, але незначним.

Роль президента у Румунії

У Румунії президент має “напіввиконавчі” повноваження, зокрема у зовнішній політиці, обороні, судових призначеннях і представництві країни в ЄС. Він може ветувати рішення ЄС і призначати прем’єр-міністра для формування уряду, що важливо для стабілізації економіки та зменшення бюджетного дефіциту.

Можливі наслідки перемоги Сіміона

Перемога Сіміона може ізолювати Румунію, послабити східний фланг НАТО і відлякати інвесторів. Аналітики попереджають про ризики дезінформації, що активізувалася перед виборами.

Що було раніше

Ці вибори відбуваються майже через 6 місяців після скасування попереднього голосування через підозри у російському втручанні, яке Москва відкидає. Тоді переміг Джорджеску, якому заборонили балотуватися знову. Сіміон використав народне невдоволення цим рішенням і критикою влади для посилення своєї позиції, пропонуючи Джорджеску на посаду прем’єра.

Адміністрація Трампа критикувала скасування виборів у Румунії.

Раніше ми повідомляли: Президентські вибори у Польщі стартували: хто балотується, яке ставлення у кандидатів до України, чим важливі вибори

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу
Радіо