Стало відомо, скільки українських біженців у Польщі вивчили польську мову

Квартири у Дніпрі на Дім РІА

Стало відомо, скільки українських біженців у Польщі вивчили польську мову

Стало відомо, скільки українських біженців у Польщі вивчили польську мову

Стало відомо, скільки українських біженців у Польщі вивчили польську мову. Оприлюднено результати опитування аналітичного центру міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal.

Про це з посиланням на результати опитування інформують «Новини України – НСН».

Скільки українських біженців у Польщі вивчили польську мову

Лише 40% українців, які виїхали через війну до Польщі, вивчили польську мову.

З тих, хто вивчив, 48% зізналися, що для вивчення їм знадобилося від року до двох, 41% витратили менше ніж рік і 11% вчили мову від 2 до 3 років.

Володіння мовою серед українців у Польщі досі залишається здебільшого на середньому чи низькому рівні.

Близько третини (31%) опитаних оцінили свої знання у діапазоні 40-60 балів зі 100, що свідчить про середній рівень володіння мовою. 28% учасників поставили собі 0-20 балів (низький рівень знань). Ще 25% визначили свої навички на рівні 20-40, що свідчить про обмежену можливість спілкування. Високий рівень (60-80) мають 11% респондентів, а лише невелика частка – менше ніж 5% – оцінюють свої знання в діапазоні 80-100.

“Попри поступову адаптацію українців у Польщі, темпи вивчення мови виявилися повільнішими, ніж прогнозували експерти три роки тому”, – резюмують автори опитування

Стало відомо, скільки українських біженців у Польщі вивчили польську мову

Яка освіта у українських біженців у Польщі

Серед опитаних 40% здобули професійно-технічну освіту (ПТУ, коледж професійної освіти, технікум), 36% мають середню освіту, 22% респондентів закінчили вищий навчальний заклад (бакалаврат, спеціаліст, магістратура). 2% мають аспірантську чи докторську освіту, що свідчить про наявність фахівців високого рівня.

“Ці дані демонструють, що українці мають високий освітній потенціал, що дозволяє їм обіймати різні сегменти ринку праці — від робочих спеціальностей до кваліфікованих посад. Ця освітня структура є потужним ресурсом для польської економіки, адже українці швидко адаптуються до місцевого ринку, працюють у дефіцитних галузях і мають потенціал для кар’єрного зростання”, – зазначив Юрій Григоренко, представник аналітичного центру Gremi Personal

Ще новини України і світу: У разі завершення війни Росії загрожує економічний крах – Reuters

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу