Ціна на нафту може впасти нижче 40 доларів за барель: але Росії буде гірше за іншого сценарію

Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

Ціна на нафту може впасти нижче 40 доларів за барель: але Росії буде гірше за іншого сценарію

Ціна на нафту може впасти нижче 40 доларів за барель: але Росії буде гірше за іншого сценарію

Ціна на нафту може впасти нижче 40 доларів за барель. Але, щоб Росії було боляче, необхідно, аби вона трималася на нинішньому рівні. Про таке кажуть аналітики.

Ціна на нафту марки Brent впасти нижче 40 доларів

Ціна на нафту марки Brent має зовнішній потенціал впасти нижче 40 доларів за барель за «екстремальних» результатів, оскільки спалахує торгова війна та збільшується видобуток.

Про це пише Bloomberg з посиланням на висновки Goldman Sachs Group Inc, передають «Новини України – НСН».

«У більш екстремальному та менш вірогідному сценарії з уповільненням світового ВВП і повним припиненням скорочень ОПЕК+, що стримає постачання не з ОПЕК, ми оцінюємо, що наприкінці 2026 року Brent впаде трохи нижче 40 доларів за барель», — заявили аналітики, включаючи Юлію Грігсбі, у своїй дописці від 7 квітня

Своєю чергою український аналітик Валерій Клочок зазначає:

Ця точка зору не відповідає поточному базовому прогнозу банку, згідно з яким Brent наступного грудня буде 55 доларів.

Як ціни на нафту вплинуть на Росію

Ціна на нафту може впасти нижче 40 доларів за барель: але Росії буде гірше за іншого сценарію

Якщо ціна на нафту й надалі знижуватиметься, то невдовзі вона може знову зрости. Причина – з ринку почне зникати дорога нафта, зокрема від численних американських сланцевих виробників. Водночас є ідеальний сценарій для України – той, у якому Росія втратить можливість фінансувати війну проти України.

Про це розповів колишній міністр енергетики Росії та опозиційний політик Володимир Мілов в ефірі 24 Каналу. За його словами, якщо ціна залишиться приблизно на нинішньому рівні – а це 50 доларів за барель, – це означатиме тривалий надлишок нафти на ринку, а отже, підстав для зростання цін не буде.

“Це серйозно вдарить по Владіміру Путіну. Наприклад, минулого року сукупний експорт нафти та нафтопродуктів приніс Росії 200 мільярдів доларів. А нинішнє падіння цін — це орієнтовно мінус 50 мільярдів доходів на рік. Це дуже значна сума. А це означає, що роздуті військові бюджети, які ми спостерігали останніми роками, стане нічим підтримувати”, – заявив Володимир Мілов

Він додав, що російська економіка сповільнюється. Останні дані свідчать про зупинку промислового зростання. Це призводить до істотного скорочення податкових надходжень до бюджету Росії.

Єдине, що може тримати Путіна “на плаву”, – це нафта. І не обов’язково дорога, але хоча б така, що продається за умовно прийнятною ціною. Поточні ціни на ринку для Путіна є абсолютно неприйнятними. Він втрачає великі суми. І постає питання: де брати кошти на продовження війни, адже вона потребує постійного збільшення військових витрат,

– пояснив Мілов.

Він зазначив, що у 2025 році фінансування війни зросло – приблизно на третину у січні та лютому порівняно з тим же періодом торік. Це вказує на необхідність постійного збільшення військового бюджету. Але коли нафта дешевшає – бракує грошей

Мілов наголосив, що ціна у 50 доларів за барель ставить під сумнів можливість фінансування військового бюджету в нинішніх обсягах. А військові витрати мають тенденцію до постійного зростання. Російські оборонні підприємства скаржаться, що працюють із нульовою або навіть від’ємною рентабельністю.

Необхідне індексування виплат військовим, адже інфляція знецінює їхні доходи. Минулого року проводилася масштабна кампанія зі збільшення виплат за контрактами з Міністерством оборони Росії, однак вона також зупинилася. Зростання виплат зупинилося на рівні 2 – 3 мільйонів рублів у деяких регіонах, а в інших навіть почало знижуватись. Це призвело до зменшення інтенсивності наступальних дій російської армії. Усе впирається у фінанси.

Чому низька ціна на нафту спровокує стрімке зростання

Якщо ж ціна впаде ще нижче – скажімо, до 40 доларів за барель – виникає парадоксальна ситуація. Здавалося б, ще гірше, але це може викликати швидке скорочення видобутку нафти, що, у свою чергу, спровокує подальше зростання цін – до 60 – 70 і більше доларів за барель.

Найкращим варіантом буде збереження ціни на рівні 50 доларів – це може стати стабільним рівнем на тривалий період. Якщо ж ціна впаде до 40 і нижче – можливе стрімке зростання до рівнів, комфортніших для Путіна,

– заявив Володимир Мілов

Він підкреслив, що стабілізація ціни на рівні 50 доларів за барель упродовж тривалого часу – це ідеальний сценарій для України. Це означатиме суттєве скорочення фінансових ресурсів для Путіна, без глобальних збоїв у світовому видобутку нафти та без стрибків цін.

Ще новини України і світу: Чому провалився контрнаступ України у 2023 році і як в США відреагували на Курськ – велике розслідування NYT

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу