19 загиблих Захисників і цивільних внаслідок удару по місцю урочистого шикування військовослужбовців на Дніпропетровщині. Така ціна порушення правил…. Трагедія сталася 1 листопада 2025 року. Слідство дало відповідь на питання – чи можна було її уникнути?
Про це повідомляє Генеральний прокурор України Руслан Кравченко, передають «Новини України – НСН».
19 загиблих внаслідок удару по місцю урочистого шикування військовослужбовців на Дніпропетровщині
1 листопада 2025 року російська ракета вдарила по місцю урочистого шикування військовослужбовців. Тоді загинули 19 людей з них 12 військових і 7 цивільних. Ще 36 військовослужбовців отримали поранення.
Чи можна було запобігти цим втратам?
Тоді всі ставили одне й те саме питання: чи можна було запобігти цим втратам?
Слідство дало на нього відповідь.
Встановлено, що командир батальйону організував урочисті заходи з нагоди річниці створення батальйону та нагородження особового складу всупереч чинним наказам військового командування, які прямо забороняли шикування та масове скупчення особового складу поза укриттями.
Навіть після оголошення повітряної тривоги та ракетної небезпеки захід не було припинено, а військовослужбовців не розосередили.
Крім того, напередодні у службових чатах поширили інформацію про місце, час проведення заходу, кількість учасників і геолокацію. За даними слідства, ці дані стали відомі ворогу та були використані для уточнення цілі ракетного удару.
Командира судитимуть

Сьогодні обвинувальний акт щодо командира батальйону скеровано до суду. Обвинуваченому інкримінують недбале ставлення до військової служби в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 425 КК України).
Ще новини України: Уряд посилив соціальний захист поліцейських в зоні бойових дій і родин загиблих правоохоронців




