Сьогодні 7 липня 2025 року. Міжнародний день миру та любові. Всесвітній день прощення. Всесвітній день шоколаду. День працівника природно-заповідної справи в Україні. Православні вшановують пам’ять преподобних Томи й Акакія. Залишилося 177 днів до Нового року. Це понеділок, і на цей день припадає 1230-й день повномасштабної війни в Україні.
7 липня – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини
7 липня – яке сьогодні церковне свято
7 липня в церковному календарі – день пам’яті преподобних Фоми й Акакія. Преподобний Фома, разом з преподобним Акакієм, віддавали своє життя молитві, покаянню та відданості Богу. Їхні подвиги в пустелі, відмова від світських благ та постійна молитва вдихають нам приклад духовної наполегливості та самовідданості.
7 липня в Україні
День працівника природно-заповідної справи
7 липня в нашій країні святкують фахівці природно-заповідної справи. Цей день засновано указом глави держави у 2009 р. Дата визначена невипадково, адже цього дня також святкується свято Івана Купала, яке асоціюється із загадками, дивами та силами природи.День міста Теребовля
День міста Теребовля
7 липня святкує свій День народження місто Теребовля. Теребовля – один з районних центрів Тернопільської області, найстаріше місто всього Поділля та одне з найстаріших міст України. Перша згадка про нього датується 1097 роком (у «Повісті минулих літ»)
7 липня у світі
Міжнародний день миру та любові
Міжнародний день миру та любові, що відзначається щороку 7 липня, – це всесвітня акція, покликана поширити хвилю позитивної енергії по всій планеті.
Всесвітній день прощення
Всесвітній день прощення – це особливе свято, визнане в усьому світі, присвячене акту прощення. Цей день відзначається щорічно 7 липня.
Всесвітній день шоколаду
Щороку 7 липня Всесвітній день шоколаду дозволяє поціновувачам цих ласощів по всьому світу цілковито віддатися насолоді без будь-якого почуття вини. В цей день також можна вживати будь-які смаколики, виготовлені з шоколаду. Це і шоколадне масло, і гарячий шоколад, і цукерки, торти, тістечка те все, що має у своєму вмісті хоча б грам шоколаду.
Іменини 7 липня
- Герман, Лук’ян, Остап, Павло, Сергій, Євдокія, Єфросинія.
Талісманом людини, народженої 7 липня є топаз. Камінь, який відомий вже з давніх часів. Топаз називають каменем холоднокровності. Він робить свого власника розсудливим і спокійним.
Традиції, заборони, прикмети 7 липня
У святого Томи зазвичай просять допомоги у лікуванні різних захворювань. А ще наші предки намагалися багато працювати цього дня. Символом вважався дуб. Існувала традиція посидіти під цим деревом, щоб на цілий рік набратися сил.
З 7 липня наші пращури починали косовицю, поки на траві не з’явилось насіння. Вони помітили: якщо сильна роса – до урожаю огірків. В давнину говорили, якщо в цей день буде дощ, то через п’ять днів буде сонечко світити.
Ще прикмети 7 липня:
- почався дощ — він затягнеться надовго;
- дощить — буде поганий урожай;
- павуки від самого ранку плетуть павутину — буде спека;
- сира погода — на полях буде порожньо.
Що не можна робити 7 липня:
- Не можна носити будь-які прикраси.
- Не відмовляйте у допомозі.
- Заборонено нехтувати домашньою роботою.
7 липня в історії
Визначні події
- 1659 — об’єднане українсько-польсько-кримське військо на чолі з Іваном Виговським розбило московське військо під Конотопом.
- 1709 — шведський король Карл XII під час бойової вилазки під Полтавою отримав вогнестрільне поранення в ногу.
- 1881 — у «Журналі для дітей» (Рим) уперше надрукована казка «Піноккіо».
- 1915 — у османському місті Трабзон почався вірменський погром.
- 1940 — у Львові відкрито Літературно-меморіальний музей Івана Франка.
- 1963 — стався Іссикський сель, один з найбільших і руйнівних селевих потоків на території СРСР.
- 1977 — США провели перше випробування «гуманної» зброї — нейтронної бомби, після вибуху якої гинуть лише живі істоти, а будівлі і техніка залишаються неушкодженими.
- 1987 — у Чорнобилі розпочався судовий процес над трьома керівниками Чорнобильської АЕС, котрих звинуватили у вибуху на станції за рік перед тим.
- 1990 — в Римі вперше виступили разом три видатні тенори сучасності — Лучано Паваротті, Пласідо Домінго і Хосе Каррерас. Концерт був добродійною акцією, а запис виступу співаків розійшовся рекордним тиражем в історії класичної музики.
- 2005 — серія вибухів бомб в лондонському метро і міських автобусах.
- 2009 — поховали «короля поп-музики» Майкла Джексона.
Народилися 7 липня
Левін Максим Євгенович. Загинув, висвітлюючи російське вторгнення. Зв’язок з Максом Левіним був втрачений з 13 березня 2022 року, коли він вирушив у село Гута-Межигірська Вишгородського району Київської області документувати наслідки російської агресії. 1 квітня після тривалих пошуків поліція знайшла його тіло з вогнепальним пораненням. За даними прокуратури, Левіна убили «військовослужбовці збройних сил Російської Федерації… шляхом двох пострілів зі стрілецької зброї»
- 1852 — Володимир Науменко, український громадсько-політичний діяч, педагог, вчений-філолог, етнограф, літературознавець
- 1904 — Михайло Мороз, видатний український художник, працював у США, відомий своїми експресіоністськими пейзажами.
- 1921 — Петро Яцик, канадійський підприємець українського походження, меценат і філантроп
- 1927 — Григорій Гавриленко, український художник, графік, майстер книжкової ілюстрації.
- 1940 — Рінґо Старр (Річард Старкі), рок-музикант (The Beatles), співак («It Don’t Come Easy», «Photograph», «You’re Sixteen»).
- 1944 — Тото Кутуньйо (Сальваторе Кутуньо), італійський композитор, співак.
- 1981 — Макс Левін, український фотокореспондент, документальний фотограф.
- 1984 — Олексій Гончарук, український політик, юрист, 17-ий прем’єр міністр України.
Померли 7 липня
- 1572 — Сигізмунд II Август — король польський, Великий князь Литовський. З його смертю перервалась чоловіча лінія династії Ягеллонів, котра правила Польщею і Литвою з 1386 року.
- 1840 — Станкевич Микола Володимирович, філософ, письменник, поет українського походження.
- 1898 — Микола Ярошенко, український живописець, художник-передвижник.
- 1930 — Артур Конан Дойл англійський письменник, автор повістей і оповідань про Шерлока Голмса
- 1933 — Микола Скрипник, міністр освіти України – не витримавши звинувачень в українському буржуазному націоналізмі, покінчив життя самогубством.
- 2018 — Левко Лук’яненко, український політичний діяч. Автор декларації про незалежність України.
Можливо, вам також буде цікаво: Рецепт дня: тістечко «Персик» зі згущеним молоком