Квартири у Дніпрі на Дім РІА

Як визначається місце служби після мобілізації та куди можуть відправити – пояснення

Як визначається місце служби після мобілізації та куди можуть відправити – пояснення

В Україні триває воєнний стан. Багатьох українців цікавить питання, як визначається місце служби після мобілізації громадянина.

Загальна мобілізація продовжується, серед військовозобов’язаних  багато громадян без жодного військового досвіду. До участі в обороні держави вони долучаються після проходження військової підготовки.

Надалі не всіх мобілізованих відправляють на фронт.

Про це розповідають «Новини України – НСН».

Як визначається місце служби після мобілізації

Спершу – обов’язкова підготовка

Мобілізовані до лав ЗСУ обов’язково проходять військову підготовку. Її терміни можуть відрізнятися залежно від наявності або відсутності досвіду, а також певних обставин, але вони закріплені в законі “Про військовий обов’язок і військову службу” й не змінюються.

Так, навчання українців без військового досвіду, які були мобілізовані, триває у три етапи:

  • БЗВП (базова загальновійськова підготовка) – 30 діб;
  • фахова підготовка залежно від військово-облікової спеціальності – від 14 діб до 50 діб;
  • колективна підготовка – до 15 діб.

Підготовка та розподіл мобілізованих в Україні

Для громадян, мобілізованих без попереднього військового досвіду, період навчання може тривати від двох до трьох місяців. Протягом цього часу вони опановують новий військово-обліковий фах.

Підготовка мобілізованих до служби в десантно-штурмових військах займає від одного до двох місяців.

Для осіб із бойовим досвідом навчання триває до одного місяця і включає бойове злагодження та базові навички.

Після завершення відповідної підготовки мобілізовані вважаються повністю готовими до виконання військових обов’язків. Як пояснив представник штабу Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ Віктор Люльчак, такі особи можуть бути направлені на фронт або до тилових підрозділів залежно від потр

Як визначається місце служби після мобілізації та куди можуть відправити - пояснення

Де служать після мобілізації

Мобілізація в Україні проводиться з метою поповнення втрат, доукомплектування підрозділів Сил оборони та формування армійського резерву. За словами юристів, розподіл мобілізованих залежить від військової необхідності та поточної ситуації на фронті.

Мобілізованих направляють до підрозділів, де є потреба в комплектуванні або доукомплектуванні, зокрема до:

  • з’єднань;
  • військових частин;
  • установ і організацій;
  • вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, навчальних частин (центрів) Збройних Сил України та інших військових формувань, створених відповідно до законодавства;
  • правоохоронних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями.

Місце служби визначається на основі кількох факторів: стану здоров’я, встановленого військово-лікарською комісією (ВЛК), результатів базової загальновійськової підготовки (БЗВП) перед початком служби, а також потреб Сил оборони на момент розподілу.

«Наприклад, командири військових частин мають потребу в певній кількості фахівців конкретних спеціальностей. Уповноважена особа військової частини приїжджає до навчального центру з переліком необхідних спеціальностей і відбирає людей. У першу чергу враховується спеціалізація, але також велике значення має стан здоров’я мобілізованого. Бувають випадки, коли людина має потрібну спеціальність, але її стан здоров’я не дозволяє служити в певному підрозділі», – пояснила адвокатка Олена Воронка.

Чи гарантує відношення потрапляння до конкретної військової частини

Мобілізований громадянин може оформити відношення та домовитися з певною військовою частиною про службу саме в ній. Однак, як зазначають юристи, немає стовідсоткової гарантії, що після завершення навчання в центрі підготовки особа потрапить саме до обраної частини.

Це пов’язано з бойовою необхідністю, коли на певних ділянках фронту виникає більша потреба в особовому складі, ніж у тій частині, з якою було оформлено відношення.

Адвокатка Олена Воронка пояснила, що переведення військовослужбовців до іншої частини також може бути складним процесом. Якщо йдеться про одне оперативне командування, це більш реально, але якщо частини належать до різних оперативних командувань – це значно ускладнює процедуру.

«Це пов’язано з дефіцитом кваліфікованих спеціалістів, яких ніхто не хоче відпускати зі своєї військової частини. Найімовірніший спосіб потрапити до бажаної частини – це коли представник військової частини приїжджає до навчального центру з відношенням і забирає кандидата раніше, ніж його відбере інший підрозділ», – підкреслила вона.

Ще новини України: Штраф від ТЦК за неуточнені дані можна сплатити зі знижкою в Резерв+

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу
Радіо