У Міністерстві оборони розповіли, коли військовослужбовцям видадуть літню форму одягу.
Про це розповідають «Новини України – НСН» з посиланням на Міноборони.
Коли військовослужбовцям видадуть літню форму
З настанням теплої пори року військовослужбовці переходять на літню форму одягу. Чітко визначених календарних термінів для цього немає. У відомстві пояснили, що зміна форми здійснюється залежно від погодних умов і температурного режиму, зокрема за умови підвищення температури до +15°C.
Ця норма встановлена правилами носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями ЗСУ, ДССТ та ліцеїстами військових ліцеїв, які затверджені наказом Міноборони України № 606 від 20.11.2017. Правила офіційно зареєстровані в Мін’юсті України 13.12.2017 за № 1502/31370.
Безпосередній перехід на літню чи зимову форму одягу визначається відповідними наказами начальника гарнізону або старшого морського начальника, а також дорученнями командувачів різних видів і родів військ.
У свою чергу, у Міноборони заявили, що змогли заздалегідь закупити та підготувати запаси літньої форми для військових. Зазначається, що на 2025 рік на контрактування речового майна закупівельною агенцією Міноборони ДОТ передбачено майже 23.6 млрд грн.
Літній комплект польової форми може включати такі елементи:
- шкарпетки літні (трекінгові)
- футболку з короткими рукавами
- костюм літній польовий
- кашкет польовий (кепі бойове) або панаму літню польову
- черевики з високими берцями або кросівки літні
- ремінь брючний
- костюм вітровологозахисний (під час опадів чи вітру)
- сорочку бойову
- шарф-трубу літній.
Основні властивості літньої форми одягу – стійкість до механічних пошкоджень під час виконання завдань та водночас зручність в носінні. Крім того, футболка має вологопоглинаючі та швидковисихаючі властивості, а в літньому польовому костюмі посилені зони на ліктях, колінах та плечах.
Щодо спеціальної літньої форми для жінок, то у Міноборони вказують, що з 2024 року закупівельна агенція ДОТ контрактує літню форму, спеціально розроблену Центральним управлінням розвитку матеріального забезпечення для жінок-військовослужбовців. Зокрема, було закуплено 65 000 таких комплектів.
Отже, регламентування носіння військової форми є важливою складовою військової дисципліни, а її адаптація до погодних умов дозволяє військовослужбовцям ефективніше виконувати поставлені завдання.
Зі свого боку ЦУРМЗ постійно працює над удосконаленням ергономічності, функціональності та якості речового майна. Враховуються потреби, запити та рекомендації військовослужбовців, що дозволяє створювати максимально зручне та функціональне екіпірування для виконання службових завдань у різних умовах.
Ще новини України: Чи спостерігається накопичення російських військ на півдні України – відповіли Сили оборони