Спецпредставник президента США Кіт Келлог приїхав до України на цілий тиждень. Яка мета візиту.
Про це розповідають «Новини України – НСН» з посиланням на BBC NEWS Україна.
Вийшовши з потягу на перон Київського вокзалу, Кіт Келлог привітав Андрія Єрмака у військовому стилі: струнка постава, права рука до скроні.
Він зберіг манеру поведінки та звички, сформовані під час командування 82-ою повітряно-десантною дивізією армії США під час війни в Перській затоці 1990–1991 років. Однак з того часу генерал-лейтенант Келлог здобув чимало політичних навичок, обіймаючи високі посади у сфері національної безпеки за першої каденції Дональда Трампа.
Кіт Келлог, нині спеціальний представник Трампа з питань України, прибув до Києва з тижневим візитом. Його графік включає зустріч із президентом України Володимиром Зеленським та поїздки до регіонів. Ймовірно, візит пов’язаний із можливим новим пакетом військової допомоги від адміністрації Трампа, який може включати наступальні озброєння.
«Оборона, зміцнення безпеки, зброя, санкції, захист наших людей, поглиблення співпраці між Україною та США – багато тем для обговорення», – написав у Telegram голова Офісу Президента Андрій Єрмак, опублікувавши фото обіймів із Кітом Келлогом.
У понеділок увечері президент США Дональд Трамп може оголосити про новий план постачання зброї Україні, повідомляє видання Axios із посиланням на анонімні джерела.
Цей план, ймовірно, передбачатиме не лише зенітні комплекси, а й наступальні озброєння.
«Два джерела повідомили Axios, що є підстави вважати, що план, імовірно, включатиме далекобійні ракети, здатні уражати цілі глибоко на території Росії, зокрема в Москві. Водночас жодне з джерел не мало інформації про остаточне рішення», – зазначає видання.
Axios підкреслює, що постачання наступальної зброї стане значним кроком для Трампа, адже раніше він наголошував, що надаватиме Україні лише оборонне озброєння. До того ж він жодного разу остаточно не підтвердив, чи готовий продати Україні чи її європейським партнерам кілька систем Patriot та ракети PAC-3 до них.
Наразі Україна критично потребує посилення своєї протиповітряної оборони. Крім того, для неї важливі, наприклад, 155-мм гаубичні снаряди, ракети AGM-114 Hellfire для гелікоптерів і літаків, ракети GMLRS для систем HIMARS, а також ракети для портативних зенітно-ракетних комплексів.
Існує ймовірність, що Келлог привіз до Києва згоду на постачання й іншої зброї, наприклад, далекобійних ракет ATACMS
Напередодні візиту Келлога Трамп заявив: «Ми відправимо їм Patriot, яких вони так потребують, тому що Путін дійсно здивував багатьох. Він говорить гарно, а ввечері бомбить усіх. Але є невелика проблема. Мені це не подобається».
Крім того, нещодавно Трамп пообіцяв влаштувати Володимиру Путіну «невеликий сюрприз». Цю заяву він зробив у відповідь на запитання журналістів про можливе посилення санкцій проти Росії. Американський президент зазначив, що серйозно розглядає санкційний законопроєкт у Сенаті.
Прикметно, що на недавньому засіданні «коаліції охочих» у Римі Кіт Келлог був присутній разом із авторами цього законопроєкту – сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом і сенатором-демократом Річардом Блюменталем.
Серед іншого, вони запропонували запровадити вторинні санкції проти країн, які продовжують купувати російську нафту. Йдеться про 500-відсоткові тарифи на товари та послуги, які ці країни експортують до США.
Кіт Келлог є однією з ключових фігур у нинішній команді Трампа, що займається переговорами щодо війни Росії проти України.
На це є кілька причин. По-перше, ще до другого президентського терміну Трампа Келлог розробив «мирний план врегулювання» війни в Україні. Згідно з ним, США підтримуватимуть Україну за умови її згоди на мирні переговори. Санкції з Росії, за цим планом, можна зняти лише після укладення мирної угоди, яка влаштує Україну.
По-друге, Келлог є винятково стабільним і послідовним членом команди Трампа, для якої характерна часта зміна кадрів. Опоненти Трампа часто критикують його за управлінський хаос, непередбачуваність і швидку ротацію посадовців.
За першої каденції Трампа Келлог обіймав посади виконавчого секретаря та керівника апарату Ради національної безпеки США, а також тимчасово виконував обов’язки радника президента з питань національної безпеки. Під час президентства Байдена він очолював аналітичний центр, який розробляв рішення у сфері зовнішньої політики для Дональда Трампа.
У непередбачуваній і несистемній політиці Трампа Келлог залишається гарантом більш структурованого підходу. Свій досвід створення систем, правил та інституцій він здобув спочатку в армії, а після відставки – у бізнесі.
По-третє, є підстави вважати, що саме Келлог зараз відповідає за перегляд і, по суті, перезавантаження політики Трампа щодо війни Росії проти України.
На останньому засіданні «коаліції охочих» спецпредставник США взяв участь уперше. Раніше США трималися осторонь цього формату, позиціонуючи себе як «нейтрального посередника». Трамп наголошував, що прагне припинити вбивства, адже гинуть тисячі солдатів з обох сторін, і уникав називати Росію «агресором».
Тижневий візит Келлога до України може свідчити про завершення періоду «нейтрального посередництва» та повернення до реалій війни. Під час перебування в Україні він матиме змогу ознайомитися з ситуацією безпосередньо.
Останні два тижні Росія регулярно, кожні один-два дні, запускає від 400 до 700 дронів по Києву та інших мирних містах України.
Кіт Келлог приїхав до України – відео
Ще новини України: Трамп уперше розглядає можливість схвалити нове фінансування для України – CBS News