Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Великобританії, в якій обговорив з ним новий закон щодо НАБУ, санкції та обмін полоненими. Британія пропонує допомогу.
Зеленський обговорив зі Стармером новий закон щодо НАБУ і не тільки
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, під час якої, зокрема, обговорювалися питання, пов’язані з антикорупційними органами в Україні.
Про це повідомив Володимир Зеленський, передають «Новини України – НСН».
«Я поінформував про підготовку законопроєкту, спрямованого на посилення системи правопорядку, забезпечення незалежності та ефективності антикорупційної інфраструктури. Кір Стармер запропонував залучити експертів, які могли б сприяти довгостроковій співпраці в цій сфері. Ми домовилися залишатися в контакті щодо цього питання», – написав президент.
Він також зазначив, що Україна та Велика Британія поділяють спільне бачення щодо необхідності захисту цінностей нормального життя, протидії будь-яким російським впливам і втручанням, а також зміцнення Європи.
Раныше, 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, який обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). За словами народної депутатки Анастасії Радіної, до закону були внесені правки, які «перетворюють САП на декоративну інституцію та передбачають повну залежність діяльності НАБУ і САП від волі генерального прокурора».
Це рішення викликало масові протести в Києві та інших містах України. Учасники акцій протесту скандували «Вето на закон», «Поверніть Європу», «Ганьба».
Наразі 48 депутатів із різних фракцій зареєстрували новий законопроєкт, спрямований на відновлення незалежності НАБУ та САП. Володимир Зеленський заявив, що разом із правоохоронними органами працює над законопроєктом, який має посилити незалежність антикорупційних інституцій. Крім того, у Верховній Раді анонсували збір підписів для подання до Конституційного Суду з вимогою скасувати скандальний закон.
Зеленський наголосив, що «кримінальні провадження не повинні тривати роками без законних вироків», імовірно, натякаючи на критику щодо «неефективної роботи» НАБУ. Голова Служби безпеки України Василь Малюк, зі свого боку, заявив, що антикорупційне бюро потребує «очищення від впливу російських спецслужб».
Ця заява була зроблена після масованих обшуків у працівників НАБУ та САП. СБУ та Офіс генерального прокурора повідомили про викриття російського впливу на НАБУ. Окремим співробітникам Бюро висунули звинувачення в державній зраді, незаконній торгівлі з Росією, а також корупційних діях в інтересах олігархів.
У НАБУ, своєю чергою, наголошують, що навіть якщо провина окремих працівників буде доведена, це не може бути підставою для обмеження незалежності антикорупційних органів.
Ще новини України: Трамп і Зеленський поговорили по телефону, Трамп спитав: «А чому ти досі не вдарив по Москві?»