Росія масово вербує українських дітей. Поліція отримала вже майже 70 звернень від неповнолітніх, які розповіли, що окупанти намагалися їх завербувати для вчинення диверсій. Водночас понад 60 підлітків погодилися скоїти злочини.
Росія масово вербує українських дітей для вчинення диверсій
Про це розповів начальник ювенальної поліції України Василь Богдан в інтерв’ю для “Укрінформ”, передають “Новини України – НСН”.
З початку 2025 року правоохоронні органи зареєстрували 65 випадків здійснення диверсійних дій, у яких брали участь 62 дитини віком від 13 до 17 років. Як зазначає Василь Богдан, основною причиною таких дій є фінансова вигода.
“Крім того, у цих підлітків частково присутнє прагнення до самоствердження чи сліпа впевненість у тому, що їх не викриють. Однак жодна з цих дітей не усвідомлювала, що може загинути або отримати тяжкі травми. Вони всі сприймали це як легкий заробіток, іноді навіть не здогадуючись, що працюють на користь ворога”, — підкреслює керівник ювенальної поліції.
Як розпізнати, що ваша дитина перебуває під впливом ворожих спецслужб
За словами Василя Богдана, одним із перших сигналів може бути різка зміна поведінки. Дитина стає замкнутою, проявляє агресію або, навпаки, демонструє надмірну апатію, уникає спілкування та ізолюється від оточення.
Можуть також змінитися її соціальні зв’язки. Дитина перестає контактувати зі старими друзями, а натомість з’являються нові, таємничі товариші, про яких вона не бажає розповідати батькам. Часто такими “друзями” виявляються знайомства в онлайн-просторі.
Слід звертати увагу на підвищену активність у соціальних мережах. Дитина може постійно перебувати в мережі, але приховувати свої повідомлення, змінювати паролі та різко реагувати на запитання про те, із ким вона спілкується.
“Позитивним сигналом” може бути також надмірна закритість у соціальних мережах.
Важливо відстежувати й незрозумілі фінансові операції дитини — як витрати, так і раптову появу невідомих коштів. Якщо вона просить гроші, не пояснюючи причини, і при цьому нервує, це може бути червоним прапорцем.
“Найголовніше — це підтримувати відкрите спілкування з дітьми та будувати з ними довірливі стосунки. Ми під час профілактичних заходів завжди наголошуємо батькам: ‘Не чекайте трагедії, щоб розпочати розмову’. Якщо виникає хоча б найменша підозра, варто спокійно поговорити з дитиною. У разі будь-яких сумнівів можна звертатися до ювенальної превенції”, — наголошує Богдан.
Ще новини України: Штрафи за продаж товарів через Нову Пошту – що варто знати українцям