Квартири у Дніпрі на Дім РІА

Розкрито умови угоди про копалини: її можуть підписати вже протягом доби

Розкрито умови угоди про копалини: її можуть підписати вже протягом доби

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розкрив умови угоди про копалини, яку можуть підписати найближчим часом. Після підписання базового документа очікується укладання ще двох технічних виконавчих угод, які регулюватимуть створення інвестиційного фонду, його фінансування та наповнення.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомляють “Новини України – НСН”.

Відомо, що міністерка економіки Юлія Свириденко наразі перебуває у Вашингтоні.

“Далі за цією угодою буде підписання ще двох технічних виконавчих угод про безпосереднє створення фонду інвестицій і його фінансування і наповнення”, — сказав Шмигаль.

За його словами, на даний момент триває технічний переклад тексту угоди з англійської та українську мову. Уряд вже опрацював текст цієї погоди, а також вже зібрані погодження основних міністерств, що означає, що Україна готова в будь-який момент, щойно буде остаточна інформація від Вашингтона, затвердити та підписати документ.

Розкрито умови угоди про копалини: її можуть підписати вже протягом доби

Умови угоди про копалини

За уточненням нардепа Ярослава Железняка, на відміну від попереднього варіанта документа, запропонованого в березні, оновлений підхід виключає діючі об’єкти інфраструктури, такі як АЕС, порти чи ГТС, і натомість орієнтований виключно на нові прибуткові проєкти. При цьому структура управління майбутнім фондом поки залишається незрозумілою. Інформацію про зміст угоди депутат отримав від міністра енергетики Германа Галущенка.

Прем’єр міністр Шмигаль також розкрив деталі угоди про копалини між Україною і США. За його словами, ця угода  буде абсолютно партнерською, інвестиційний фонд матиме 50/50 частки управління і наповнення. Внески будуть здійснюватися в грошовій формі, а американська сторона зможе зараховувати нову військову допомогу як внесок до фонду.

Україна здійснює лише внесок з нових ліцензій на корисні копалини. Жодна допомога США, яка надавалася до угоди, не є її предметом.
Фонд має інвестувати в розвиток України протягом 10 років. Це можуть бути як капітальні інвестиції, так і викуп української продукції за принципом take or pay.

В угоді прописані нульові мита для США та України. Крім того, американська сторона бере на себе зобов’язання залучати інших міжнародних партнерів.

Ця угода ніяк не суперечить вступу України до Європейського Союзу.

“Дуже велика робота зроблена нашими чиновниками, нагадаємо, що спочатку Трамп хотів від нас $500 млрд, а потім $300 млрд компенсації за вже надану допомогу США. Тоді угода про копалини виглядала, як репарації з нашого боку, а тепер це дійсно партнерський документ. І дуже важливо, що ми не передаємо наші ресурси та компанії у власність США”, – додав прем’єр міністр України.

ОНОВЛЕНО:

Американська сторона відправила українську делегацію назад додому, буквально на пів шляху до Вашингтону — пише FT і пояснює деталі недомовленості з США щодо угоди по надрах.

Справа у тому, що Америка вимагала одночасного підписання як рамкової угоди, так і детальної угоди про створення інвестиційного фонду.

З нашої сторони це не можливо, адже другий документ потребує ратифікації Верховної Ради, перш ніж його підписувати, заявила віцепрем’єрка Юлія Свириденко.

Як підсумок, попри всі американські ультиматуми, українська сторона наполягає на підписанні лише (!) рамкової частини угоди.

Ще новини України: Угода про копалини і підтримка України: Шмигаль розповів важливі подробиці про результат візиту до США

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу