Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який націлений захистити військових. Про що в ньому йдеться.
Закон № 13266 передбачає створення інституту військового омбудсмена. Він націлений на захист прав військовослужбовців та забезпечення цивільного демократичного контролю у секторі безпеки й оборони.
Про це повідомили в Офісі президента, передають “Новини України – НСН”.
Щоб захистити військових: Зеленський подав до ВР законопроєкт
Згідно з проєктом, президент України призначатиме військового омбудсмена та його заступників.
Окрім того, буде створено Офіс військового омбудсмена, який функціонуватиме як допоміжний орган при президентові. Це дозволить забезпечити виконання функцій цивільного контролю в контексті національної безпеки та оборони, що регулюється відповідним Законом України “Про національну безпеку України”.
Документ визначає порядок подання скарг від військовослужбовців, а також регулює проведення перевірок у військових частинах та органах військового управління на предмет порушення прав військових.
У законопроєкті прописано, як саме омбудсмен має взаємодіяти з іншими державними органами та як готуються висновки після перевірок.
“Людина та її права й свободи як головна цінність – це те, що нас фундаментально відрізняє від ворога, і те, що нам зрештою допоможе перемогти”, – зазначила уповноважена Президента з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольга Кобилинська (Решетилова).
Вона подякувала главі держави за ініціативу, спрямовану на захист прав військовослужбовців і військовослужбовиць, та міністру оборони, офіцерам Центрального управління захисту прав військовослужбовців МОУ, експертам і представникам громадянського суспільства, які долучилися до розробки законопроєкту.
“Я вдячна президенту за цей, без перебільшення, історичний крок. Дякую міністру оборони, офіцерам Центрального управління захисту прав військовослужбовців МОУ, експертам і представникам громадянського суспільства, які долучилися до розробки законопроєкту. Дуже сподіваюся на підтримку народних депутатів”, – сказала Ольга Кобилинська (Решетилова).
Законопроєкт вже зареєстрований як невідкладний для позачергового розгляду у Верховній Раді. Сам текст документу на сайті парламенту поки що відсутній.
Ще новини України: Україна і США підписали угоду про копалини