Квартири у Дніпрі на Дім РІА

Штучна водойма – чи може власник викопати ставок на ділянці без дозволу

Штучна водойма – чи може власник викопати ставок на ділянці без дозволу

Штучна водойма може прикрасити земельтну ділянку. Чи може власник викопати ставок без доволу і що варто врахувати.

Пояснення щодо цого питання оприлюднили на Коропецької громади, передають “Новини України – НСН”.

Чи може власник викопати ставок на земельній ділянці

Власник земельної ділянки, призначеної для ведення особистого сільського господарства, має право облаштувати штучний ставок. Відповідно до Земельного кодексу України, власники землі можуть створювати на своїх ділянках штучні водойми, зокрема рибогосподарські, протиерозійні та інші.

Що варто враховувати

Однак перш за все потрібно замовити проєкт будівництва ставка в спеціальній проєктній організації. Його затверджує сам власник. Після цього можна починати будівельні роботи.

Закон “Про регулювання містобудівної діяльності” говорить, що погоджувати проєкт із державними чи місцевими органами не потрібно, якщо ділянка офіційно призначена для особистого сільського господарства. Проте є важливі обмеження. Зокрема:

  • будівництво водойм у басейнах річок заборонено, якщо обсяг штучного водоймища перевищує природний стік річки у маловодний рік, що трапляється раз на 20 років;
  • якщо водойма впливає на природний поверхневий чи підземний стік, потрібна згода місцевої ради та погодження відповідних державних органів, що займаються водним господарством, охороною природи та геологією.

Штучна водойма - чи може власник викопати ставок на ділянці без дозволу

Також треба враховувати, чи не зашкодить ставок сусіднім ділянкам. Наприклад, він не повинен затоплювати сусідів або обмежувати їхнє право користуватися землею через появу нової прибережної захисної зони.

Скільки коштує викопати ставок у 2025 році

Вартість робіт залежить від розміру водойми, глибини, типу ґрунту, виконавця та складності ділянки. Ціна роботи екскаватора варіюється від 1 000 до 2 400 гривень за годину — залежно від моделі.

Тож варто враховувати, скільки часу потрібно на роботи, типу ґрунту (твердий або кам’янистий ускладнює роботу), рельєфу місцевості та можливість під’їзду техніки. Якщо ділянка важкодоступна, це може збільшити вартість через необхідність додаткових підготовчих робіт.

Отже, щоб дізнатися точну вартість та умови, потрібно чітко визначити розмір і глибину водойми, оцінити ґрунт і доступність ділянки, а також замовити проєкт у відповідній організації.

Ще новини України: ТОП-5 рослин, які допоможуть відлякати змій – перелік

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу
Радіо