Прокурор САП ухвалив рішення про завершення досудового розслідування щодо Коломойського, ексвласника ПриватБанку та ще п’ятьох осіб банку, яких підозрюють у заволодінні понад 9,2 млрд гривень. Детективи НАБУ розпочали відкриття матеріалів справи для ознайомлення стороні захисту.
Завершення досудового розслідування щодо Коломойського та інших осіб
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) ухвалив рішення про завершення досудового розслідування у справі щодо ексвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського та ще п’ятьох осіб, пов’язаних із банком, яких підозрюють у заволодінні коштами на суму понад 9,2 млрд гривень. Про це повідомила пресслужба САП, передають “Новини України – НСН”.
“23 липня 2025 року прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно кінцевого бенефіціарного власника ПАТ КБ ПриватБанк та ще 5 осіб – колишніх працівників банківської установи, підозрюваних у заволодінні понад 9,2 млрд гривень коштів ПриватБанку”, – зазначено в повідомленні САП.
Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), за дорученням прокурора САП, розпочали процес ознайомлення сторони захисту з матеріалами справи.
У ході досудового розслідування встановлено, що в період із січня по березень 2015 року один із власників ПриватБанку розробив злочинний план для фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки в статутному капіталі банку шляхом заволодіння коштами банківської установи.
“Для реалізації злочинного умислу особа залучила п’ятьох працівників банку, зокрема голову правління; заступника керівника напряму – директора департаменту міжбанківського дилінгу, який також був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ ПриватБанк; заступника голови правління – директора казначейства; начальника департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства; а також заступника керівника департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПАТ КБ ПриватБанк”, – повідомили в САП.
Схема полягала в штучному створенні організованою групою зобов’язань банку виплатити підконтрольній компанії понад 9,2 млрд гривень за нібито зворотний викуп власних облігацій за завищеною вартістю. Для цього використовувалися підроблені документи.
За інформацією САП, частина цих коштів – понад 446 млн гривень – була легалізована через низку фінансових операцій, перерахованих під виглядом купівлі-продажу цінних паперів на особистий рахунок кінцевого бенефіціара ПриватБанку. Згодом ці кошти були внесені до статутного капіталу банку для виконання вимог програми фінансового оздоровлення ПриватБанку. Решту коштів зловмисники використали на власний розсуд, як зазначили у відомстві.
Дії всіх осіб кваліфіковано за ознаками злочинів, передбачених статтями 191, 209, 366 Кримінального кодексу України, залежно від ролі кожного учасника злочинної схеми.
Ще новини Укркїни: Рада ліквідувала незалежність антикорупційних органів: це створює загрозу для євроінтеграції України