Українці, які перебувають на військовому обліку, можуть оновити свої дані онлайн. Що означають статуси військовозобов’язаних у «Резерв+».
Про це розповідають «Новини України – НСН».
Статуси, що присвоюються користувачам після встановлення додатку, викликають певне нерозуміння й потребують додаткових роз’яснень.
Статуси військовозобов’язаних у застосунку «Резерв+» – перелік
Після встановлення застосунку та проходження реєстрації, особам, які перебувають на військовому обліку, автоматично присвоюється один із статусів:
- «Уточнюється» – інформація про військовозобов’язаного опрацьовується у ТЦК, потрібно зачекати і пізніше перевірити, чи змінився статус;
- «Підлягає призову» – військово-облікові дані актуальні, особа визнана придатною і її можуть мобілізувати;
- «Знято» або «Виключено» – особа не перебуває на військовому обліку, тимчасово або постійно (військовослужбовці, непридатні до військової служби, особи, які мають бронь або відстрочку);
- «У розшуку» – особа порушила правила військового обліку, необхідно звернутися до ТЦК та оновити військово-облікові дані.
У Міноборони пояснили, що навіть ті, хто наразі проходить військову службу, можуть побачити у своєму профілі статус «у розшуку».
«Це відбувається через помилки внаслідок людського фактору. Ймовірно, ТЦК не оновив дані, коли ви вступили на службу», – припустили у відомстві.
Військовослужбовці, які стикнулися з цією проблемою, можуть самостійно звернутися до ТЦК для оновлення даних, проте це не є обов’язковим — усі помилки в реєстрі буде виправлено згодом.
«Знятий» чи «виключений» з військового обліку — в чому різниця
Існує важлива різниця між статусами «знятий» і «виключений» з військового обліку. Статус «знятий» означає тимчасове припинення обліку — людина залишається військовозобов’язаною, має оновлювати свої дані у ТЦК та СП та проходити військово-лікарську комісію.
Натомість статус «виключений» передбачає остаточне вилучення з військового обліку.
Особа з таким статусом не підлягає вручення повісток чи мобілізації, вона перестає бути військовозобов’язаною і не зобов’язана оновлювати дані або проходити медичний огляд.
Ще новини України: Чи можна оскаржити висновок ВЛК і як це зробити: покрокова інструкція