Меморіал: вбиті росією. Роман Шияненко, 14 років, Харківщина, вересень

Меморіал: вбиті росією. Роман Шияненко, 14 років, Харківщина, вересень

Вбиті росією. Роман Шияненко любив грати у футбол, кататися на велосипеді. Із захопленням працював із деревом, вітчиму допомагав на пасіці… Хлопець був у будинку із родиною, коли сталося влучання снаряду. «Нас всіх засипало. Я вилізла з-під завалів першою. Почали плакати діти. Потім озвався, що живий, чоловік. Не чути було тільки Романа. Я кинулася його відкопувати. Натрапила на стегно, почала штовхати, але син не відгукувався…» – пригадала мама…

Новини України – НСН під час загальнонаціональної хвилини мовчання щодня публікують матеріали, оприлюднені на платформі пам’яті “Меморіал” агенції “Або”.

Всі ці люди просто хотіли жити на своїй землі.
Вони – не цифри в статистиці.
Ми не маємо права забути.
Вічна і світла пам’ять кожному! Співчуття рідним і близьким.

Вбиті росією: Роман Шияненко

 Роман Шияненко

Загиблі діти України: Роман Шияненко

Життя 14-річного Романа Шияненка відібрав обстріл 5 вересня 2022 року в Новій Гусарівці Ізюмського району Харківщини.

Тоді були бої за звільнення села з-під ворожої окупації. Родина Романа – вагітна мати, двоє молодших братів віком 2 роки 6 місяців і 1 рік, вітчим та прабабуся – були в будинку сусідів, бо їхній розбомбило.

«Коли почалися бої, перший снаряд потрапив у кімнату з Романом. Нас всіх засипало. Я вилізла з-під завалів першою. Почали плакати діти. Потім озвався, що живий, чоловік. Не чути було тільки Романа. Я кинулася його відкопувати. Натрапила на стегно, почала штовхати, але син не відгукувався. Прийшли батьки чоловіка, взялися розгрібати завали. Свекруха – медична працівниця, надала Роману першу допомогу, але врятувати його вже було неможливо», – сказала мама Анна.

Романа поховали під обстрілами за будинком. Після звільнення відбулася ексгумація і перепоховання на кладовищі.

Роман народився у Балаклії в першому шлюбі Анни. Коли хлопцю було 7 місяців, мати пішла від чоловіка і переїхала до батьків. Дідусь і бабуся обожнювали онука.

«Він був найкращий – добрий, комунікабельний, постійно намагався всім допомагати. За два тижні до загибелі дорослі з села знайшли прострілену міну-пелюстку, яка не мала би здетонувати. Роман взяв її в руки, покрутив, кинув у відро і вона вибухнула. Сину порвало пальці, пошкодило ногу. Але здоровою лівою рукою він рвався допомагати мені рубати дрова. Завжди допомагав із молодшими синами, доглядав за ними. Тепер, коли щось роблю, то постійно згадую: Роман би так це зробив, а тут він би мене насварив», – сказала Анна

Юнак любив грати у футбол, кататися на велосипеді. Із захопленням працював із деревом, вітчиму допомагав на пасіці. Він був близький із ним, тримався його, каже Анна. Разом ходили на річку чи їздили в Харків відпочивати.

У Романа Шияненка залишилися мати, три брати, вітчим, бабусі, дід, прабабуся та інші родичі.

УВАГА! Допоможіть зберегти пам’ять кожного та кожної, чиє життя обірвалося через війну росії проти України. Заповніть форму з даними про загиблих на сайті Меморіал: «Вбиті росією».

Інші трагічні історії тут: https://nsn.net.ua/tag/memorial/

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу