Названо 5 професій, представників яких найчастіше шукають роботодавці в Україні у 2025 році.
Інформацію оприлюднив президент Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак, передають “Новини України – НСН”
Роботодавці дедалі частіше працевлаштовують жінок і молодь без досвіду, готові навчати на місці й платити конкурентні зарплати.
5 професій, представників яких найчастіше шукають роботодавці в Україні сьогодні
Українські роботодавці сьогодні найактивніше шукають:
- водіїв вантажного транспорту,
- зварювальників,
- слюсарів,
- трактористів,
- будівельників.
Саме ці професії стали найдефіцитнішими в країні.
За словами Чумака, загалом сьогодні найбільший попит на ринку праці мають робітничі спеціальності. Окрім перерахованих вище також потрібні працівники переробної промисловості.
Що робить держава?
Уряд і бізнес активно реагують на кризу – проводять перекваліфікацію, запускають ваучерні програми для дорослих, наймають жінок і молодь без досвіду, інвестують в автоматизацію та адаптуються до нових реалій. Проте проблема набагато глибша, ніж може здатися на перший погляд. Причинами кадрового голоду стали мобілізація, еміграція, скорочення системи профпідготовки, а також те, що українці з вищою освітою не готові перекваліфіковуватись на технічні професії.
При цьому попит саме на прикладні навички – рекордний: підприємства буквально “розбирають з руками” механіків, операторів техніки, будівельників, працівників транспорту, а в деяких галузях пропонують зарплати до 60-90 тисяч гривень на місяць.
Ринок праці стає жіночим
На тлі цього офіційний ринок праці поступово стає “жіночим” – 82% зареєстрованих безробітних складають жінки. Причина — чоловіки або на фронті, або не реєструються, щоб уникнути призову. Бізнес починає масово працевлаштовувати жінок на посади, що традиційно вважались чоловічими – водії, слюсарі, оператори техніки, і вже запускає для них навчальні програми. У прифронтових регіонах, як-от Харківщина, ситуація ще драматичніша, адже працівників не вистачає всюди – від комунального господарства до державного управління.
Окремим викликом є небажання багатьох безробітних змінювати спеціальність. Опитування показують, що понад 70% не готові до перенавчання, вважаючи це складним або безрезультатним. Через це на ринку виник небезпечний розрив, аджеу країні є мільйони безробітних і водночас десятки тисяч вакантних посад, які ніхто не займає. А поки дисбаланс не буде подолано, економіка працюватиме не на повну потужність.
Ще новини України: Стартує НМТ-2025 – що варто знати учасникам тестування