Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

Переговори у Лондоні вже завтра: Зеленський зробив заяви про Крим і ЗАЕС

Переговори у Лондоні вже завтра: Зеленський зробив заяви про Крим і ЗАЕС

Переговори у Лондоні вже завтра. 23 квітня Україна, США і Європа шукатимуть шлях до припинення війни. Напередодні було багато гучних заяв у ЗМІ. Зокрема, про те, що Україні запропонують визнати офіційно Крим російським. А зону навколо ЗАЕС нібито США хочуть зробити нейтральною і взяти під свій контроль.

Сьогодні, 22 квітня, президент України Володимир Зеленський провів брифінг і прокоментував деякі з цих заяв. Зокрема, він сказав, що Україна не визнає Крим російським.

Головні заяви Зеленського 22 квітня

Нижче – основні тези з брифінгу Володимира Зеленського:

  • Україна наразі не отримувала офіційних пропозицій щодо обміну чи відмови від територій. Україна ніколи не визнає окупацію Криму.
  • Лише Україна може бути оператором Запорізької атомної станції.
  •  Ніхто, окрім країн НАТО, не має права накладати вето на вступ України до Альянсу.
  • Під час зустрічі в Лондоні обговорюватимуть лише ті питання, на які має мандат переговорна група, зокрема часткове або повне припинення вогню.
  • Україна готова до перемовин з Росією лише після повного припинення вогню, яке стане умовою для будь-якого формату переговорів.
  • Щодо угоди про копалини зараз тривають юридичні консультації, інформації щодо підписання угоди немає.
  • Україна планує продовжувати комунікацію через різні канали з приводу співпраці Росії та Китаю.
  • Відбудеться зустріч з лідерами країн G20, а також з іншими високопосадовцями, зокрема з президентами Південної Африки, Польщі, Чехії, прем’єр-міністром Іспанії, а також з представниками Франції, Великої Британії, Німеччини та США.

Переговори у Лондоні вже завтра – все, що відомо

23 квітня США, Україна, Велика Британія та Франція проведуть переговори в Лондоні.

Хто представлятиме Україну

sibiga andriy ermak umerov rustem saudivska araviya 11 bereznya 2025 r gettyimages 2203923015 466245d55a3778bde3c66f6b9930d4f9 6cbfb0ad7d49ab50a9fa6c025bff0352 1200x675

Українську сторону представлятимуть керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

Хто представлятиме США

Позиції США представлятимуть спеціальні представники президента Дональда Трампа Стів Віткофф і Кіт Келлог. А держсекретар Марко Рубіо, як стало відомо вже ввечері сьогодні, до Лондона не поїде.

Переговори в Лондоні – продовження переговорів у Парижі

Усі вищеперераховані політики брали участь у попередніх переговорах у Парижі. Переговори в Лондоні стануть продовженням перемовин, що відбулися минулого тижня в Парижі за участю президента Еммануеля Макрона.

У французькій столиці американські посадовці окреслили потенційні рамки домовленостей щодо припинення вогню та прокладання шляху до ширшого мирного врегулювання між Києвом і Москвою.

Європа окреслила свої «червоні лінії»

Як пише видання lrt.lt, глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро повідомив, що Європа попередила США про питання потенційної мирної угоди між Україною та РФ, які не обговорюватимуться.

“Оскільки США вирішили зайняти позицію посередника, ми змушуємо їх почути наші “червоні лінії”, – сказав Барро, маючи на увазі питання, щодо яких Європа не піде на поступки

На запитання, чи може цього тижня відбутися мирна угода, як стверджує президент США Дональд Трамп, Барро зауважив, що все залежить від очільника Кремля Володимира Путіна.

Я думаю, що великоднє перемир’я, яке Путін оголосив досить несподівано, було маркетинговою операцією, мета якої – не допустити нетерпіння у президента Трампа”

Барро додав, що хоча Росія завжди порушує перемир’я, певне зниження інтенсивності бойових дій, зокрема ракетних та дронових атак, може стати початком для тривалішого припинення вогню.

Позиції сторін та пропозиції США

Переговори у Лондоні вже завтра: Зеленський зробив заяви про Крим і ЗАЕС

New York Post повідомляє, що Київ під час переговорів із делегацією США минулого тижня найбільше турбувала частина угоди, що стосується територій. Попри появу деталей плану, позиції сторін щодо домовленості залишаються неясними.

“Росія ще не заявила, чи серйозно вона налаштована на мирну угоду після того, як понад місяць відкладала спроби Трампа припинити вогонь та укласти угоду. Віткофф спробує змінити це цього тижня, запропонувавши останню, найкращу пропозицію, яка може включати послаблення санкцій”, – відзначає видання

Reuters зазначає, що якщо Вашингтон відмовиться від ролі посередника, перспектива миру стане ще примарнішою, адже немає країн, які мають вплив і на Україну, і на Росію. Дональд Трамп заявив, що представить свій план щодо врегулювання конфлікту в Україні протягом наступних трьох днів.

Відомо, що американська сторона запропонувала Києву на переговорах у Парижі 17 квітня план, який передбачає визнання США російської анексії Криму, виключення можливості вступу України до НАТО, припинення вогню вздовж поточної лінії фронту, оголошення території навколо Запорізької АЕС нейтральною під американським контролем. Наразі США очікують на відповідь Києва. Після згоди української сторони план мають представити Москві.

Мирний план включає розміщення європейських сил в Україні в разі досягнення припинення вогню. Також Трамп розглядає ідею спільної комісії Україна-РФ-“нейтральна країна”, яка здійснювала б нагляд за дотриманням умов припинення вогню. США можуть долучитися до мирної ініціативи як “грошова сила”, не розгортаючи власні війська.

Попри попереднє засудження анексії Криму, у Білому домі обговорюють можливість поступок. За словами джерела, Україна нібито готова погодитися на втрату до 20% територій “де-факто”, без юридичного оформлення, тобто на тимчасове визнання окупації без відмови від суверенітету. Однак Київ наголошує, що за жодних умов не визнає анексію своїх територій, адже це суперечить Конституції України та нормам міжнародного права. Усі окуповані території залишатимуться тимчасово окупованими.

Крім того, Україна не відмовлятиметься від перспективи вступу до НАТО. Якщо зараз це неможливо, це не виключає такої можливості в майбутньому. Україна має право на вступ до ЄС. Санкції ЄС не будуть зняті, поки не буде впевненості, що Росія не розпочне нову війну. Також незрозуміло, як Росія братиме участь у відбудові України, зокрема щодо 300 млрд заморожених російських активів. Армія та військово-промисловий комплекс України не будуть обмежені.

Скептицизм Європи та історичні паралелі

На тлі заяв Трампа Росія офіційно не відповіла на пропозицію Вашингтону. Натомість Путін згадав про “великоднє перемир’я”, яке, за його словами, було порушено понад 3 тисячі разів. Проте він замовчав, що порушення тиші відбувалися з російського боку, а Україна лише відповідала на провокації. Москва знову вдалася до трюку, звинувативши українську сторону в обстрілах Донецька.

Якщо Трамп відмовиться від України, Велика Британія та Європа будуть змушені заповнити цю прогалину. Оскільки Путін налаштований на продовження війни, розколюючи Захід, короткочасне великоднє перемир’я було лише тактикою піару. Це контрпродуктивний підхід, який суперечить досвіду успішних мирних переговорів, вважає Вільям Хейг, ректор Оксфордського університету та ексміністр закордонних справ Великої Британії (2010–2014). Мир не настає за графіком, зручним для соцмереж чи передвиборчих заяв. У випадку Корейської війни переговори, що почалися 1951 року, тривали два роки, перш ніж у липні 1953 року було досягнуто перемир’я, яке діє досі. Хейг додає, що це перемир’я тримається 72 роки завдяки розміщенню військ США в Південній Кореї. Мир у Кореї вимагав терпіння і сили, чого наразі Вашингтон не пропонує Україні.

“Мир не можна просто придбати, як товар у магазині. Для його досягнення потрібна довіра, що обидві сторони діятимуть добросовісно, а також переконання, що продовження бойових дій не дасть кращого результату – на формування таких переконань потрібен час і зовнішній тиск”, – пише Хейг

Трагічно втрачена можливість полягає в тому, що якби США надали Україні достатню військову допомогу, це змусило б Путіна визнати неможливість подальшого просування. Потім знадобився б час для узгодження деталей щодо кордонів, військовополонених, умов припинення вогню, гарантій безпеки та економічної підтримки України – без цього війна швидко відновиться. Натомість поспіх укласти угоду в найближчі дні, без тиску на Росію, але з прагненням США отримати доступ до українських корисних копалин, матиме серйозні наслідки для Європи.

Головні дипломатичні зусилля, розпочаті прем’єр-міністром Стармером і президентом Макроном, полягають у створенні “коаліції охочих”, яка приєднається до військової сили в Україні на підтримку мирної угоди. Це необхідно, щоб показати Білому дому, що він потребує союзників і має прислухатися до них.

Ще новини України і світу: Як росіяни скористалися “Великоднім перемир’ям” – у РНБО розповіли

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу