США призупинили передачу Україні значної партії озброєння: ракет для ППО та боєприпасів.
Про це повідомили NBC та Politico. Інформацію підтвердила речниця Білого Дому, передають «Новини України – НСН».
Міністр оборони Піт Хегсет наказав призупинити відправку партії ракет і боєприпасів в Україну через занепокоєння щодо запасів американських збройних сил.
Хегсет ухвалив таке рішення через кілька тижнів після того, як видав меморандум із вимогою переглянути запаси боєприпасів США, які були виснажені через багаторічні поставки зброї Україні для захисту від російського вторгнення, а також майже два роки військових операцій на Близькому Сході.
Боєприпаси та інша зброя можуть бути затримані до завершення оцінки, зазначили два представники оборонного відомства та два представники Конгресу. Якщо боєприпасів бракує або вони потрібні в інших частинах світу, їх можуть затримати ще довше.
США призупинили передачу Україні значної партії озброєння: перелік
До затриманих видів зброї входять:
- десятки перехоплювачів Patriot, які можуть захищати від російських ракет,
- тисячі 155-мм гарматних снарядів,
- понад 100 ракет Hellfire,
- більш ніж 250 високоточних ракетних систем GMLRS,
- а також десятки ракет Stinger класу “земля-повітря”, ракет AIM класу “повітря-повітря” та гранатометів.
Заява речниці Білого дому
Речниця Білого дому Анна Келлі заявила:
«Це рішення було прийнято, щоб поставити інтереси Америки на перше місце після перегляду Міністерством оборони підтримки та допомоги нашим збройним силам іншим країнам світу. Сила збройних сил Сполучених Штатів залишається безсумнівною — просто запитайте Іран».
Що було раніше
Нагадаємо, що на заключній пресконференції після зустрічі НАТО в Гаазі минулого тижня президент Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати намагаються знайти протиповітряні ракети Patriot для відправки в Україну.
«Їм потрібні протиракети, — сказав Трамп про Україну. — Як вони їх називають, Patriot, і ми подивимося, чи зможемо ми їх надати».
Він додав, що США постачають зброю Ізраїлю, і «знаєте, їх дуже важко дістати. Вони потрібні й нам».
Україна неодноразово зверталася до США та Європи з проханням про додаткові системи протиповітряної оборони, оскільки Росія останніми місяцями посилила повітряні атаки.
На вихідних Міністерство оборони України повідомило, що Росія здійснила найбільшу повітряну атаку на країну з моменту повномасштабного вторгнення у 2022 році, випустивши 60 ракет і 477 дронів.
Трамп і його союзники-республіканці в Конгресі також працюють над забезпеченням постійного припинення вогню. Хоча для нових адміністрацій є звичайною практикою призупиняти передачу зброї для оцінки запасів, є занепокоєння щодо часу, коли це відбувається, зазначив один із посадовців, обізнаний із ситуацією. Він додав, що Україні потрібно виглядати сильною, щоб змусити Росію сісти за стіл переговорів.
Під час візиту до Вашингтона 5 червня головний радник президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак заявив журналістам, що його країна стримує російські сили, але їй потрібно більше систем протиповітряної оборони, щоб захистити міста від російських атак.
Боєприпаси були схвалені в рамках пакетів Президентської програми вилучення та Ініціативи з безпеки України за адміністрації Байдена. Деякі з партій уже перебувають у регіоні, але їх зупинили перед передачею Україні.
Минулого місяця виконувач обов’язків командувача військово-морських операцій адмірал Джеймс Кілбі попереджав під час свідчень у Конгресі, що, хоча ВМС США зараз мають достатньо стандартних ракет, відомих як SM-3, Сполучені Штати використовують деякі ракети та боєприпаси «з тривожною швидкістю».