Квартири у Дніпрі на Дім РІА

Компенсація за облаштування робочих місць: хто може отримати 80 і 120 тисяч гривень

Компенсація за облаштування робочих місць: хто може отримати 80 і 120 тисяч гривень

Компенсація за облаштування робочих місць – це програма, скористатися якою можуть роботодавці у певних випадках. Розповідаємо про це детальніше.

Хто надає допомогу і для кого вона

Допомогу надає держава.

Допомогу можуть отримати роботодавці, які працевлаштовують людей з інвалідністю.

Програма надання компенсації роботодавцям витрат на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю є частиною флагманського проекту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні. Реалізує програму Державна служба зайнятості.

Компенсація за облаштування робочих місць: як працює програма

Держава компенсувала 58 млн грн роботодавцям за облаштування робочих місць для 800 працевлаштованих людей з інвалідністю з початку 2025 року.

Зокрема, роботодавці придбали для працівників  спеціальні меблі, допоміжні пристрої: підйомники чи пандуси.

Компенсації за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю отримали підприємці з усіх регіонів України. Найбільше таких роботодавців у Київській, Черкаській, Івано-Франківській, Одеській областях та місті Київ. Середній розмір компенсації становить 79 тис. грн.

Цього року на реалізацію програми в бюджет закладено майже 400 млн грн, що дозволить облаштувати близько 5000 інклюзивних робочих місць. Роботодавцям пропонують активно користуватись програмою та спільно інвестувати у безбар’єрність робочого простору.

Хто може отримати допомогу

За умовами програми отримати компенсацію за облаштування робочого місця можуть:

  • роботодавці — за облаштування робочого місця для працівника з інвалідністю І або ІІ групи, а також робочого місця для ветерана з інвалідністю, який повернувся на свою роботу;
  • люди з інвалідністю І або ІІ групи, які є самозайнятими або ФОПами, — за облаштування свого робочого місця;
  • військовослужбовці, звільнені у запас/відставку з числа ФОП та самозайнятих осіб з інвалідністю I або II групи, які відкрили свій бізнес або відновили його — за облаштування свого робочого місця.

Яка сума компенсації

Сума компенсації становить:

  • до 120 тис. грн — за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю I групи;
  • до 80 тис. грн — для людей з інвалідністю II групи.

Як отримати кошти

Подати заяву на отримання компенсації за облаштування робочого місця можна онлайн на порталі Дія або офлайн, звернувшись до центру зайнятості за місцем провадження господарської діяльності. Розгляд заяви триває до 10 робочих днів. У разі позитивного рішення, протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця.

Зверніть увагу! Існує мобільний додаток “де Допомога“.

“де Допомога” – це додаток, який дозволяє користувачам отримувати актуальну інформацію про допомогу від благодійників та держави.

  • Грошові виплати;
  • Продуктові набори;
  • Одяг від благодійників;
  • предмети побуту від фондів;
  • тощо.

Встановивши додаток, ви отримуватимете свіжі дані про це.

Завантажити додаток можна за цим посиланням: Де допомога – гроші, їжа, одяг

Можливо, вам також буде цікаво: Фінансова допомога для бізнесу у 4 областях та Києві – хто може отримати, як подати заявку

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу