Квартири у Дніпрі на Дім РІА

27 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

27 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Сьогодні, 27 квітня 2025 року. День кадровика в Україні. Всесвітній день дизайну. Православні вшановують пам’ять апостола Симеона. Також сьогодні перша неділя після Великодня, відома у православних також як Фомина неділя. У народі день прозвали Проводи, або Гробки. У католиків Неділя Божого Милосердя. До Нового року залишилося 248 днів. Це неділя, і на цей день припадає 1159-й день повномасштабної війни в Україні.

27 квітня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.

27 квітня – яке сьогодні церковне свято

27 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

27 квітня в церковному календарі – день пам’яті апостола Симеона. Святий апостол Симеон, також відомий як Симон, є одним з апостолів сімдесяти, який часто розглядається як брат Господній поряд з Іаковом, Іосією та Іудою. За деякими джерелами, Симеон був сином Клеопи та Марії і родичем Йосифа Обручника.

27 квітня в Україні

День кадровика в Україні

День кадровика в Україні відзначається кожного року 27 квітня.

27 квітня у світі

Всесвітній день дизайну

Всесвітній день дизайну відзначається щорічно 27 квітня, цей день є глобальним нагадуванням про невід’ємну роль дизайну в нашому повсякденному житті. Це день визнання впливу дизайну на соціальний, економічний і культурний розвиток та відзначення внеску дизайнерів у всьому світі.

Всесвітній день графічного дизайну

27 квітня щорічно відзначається Всесвітній день графічного дизайну, який водночас є професійним святом для людей однієї з найкреативніших професій та засобом для підвищення обізнаності суспільства щодо важливої ролі графічного дизайну в сучасному світі.

Всесвітній день нюху

День нюху відзначається кожного року 27 квітня.

День народження “памперсів”

27 квітня 1965 року в США компанія Procter & Gamble отримала патент на одноразові підгузки. Саме цей день вважається днем народження «памперсів».

День азбуки Морзе

27 квітня 1791 р. народився американський винахідник Семюел Морзе, який впровадив спосіб передачі інформації за допомогою крапок і тире. Тому в цю дату весь світ святкує День азбуки Морзе.

День порятунку морських ссавців

День порятунку морських ссавців відзначається щорічно 27 квітня. Це день, присвячений вшануванню людей та організацій, які присвячують своє життя порятунку та реабілітації морських ссавців. Ця подія також нагадує про виклики, з якими стикаються ці чудові створіння внаслідок людської діяльності та змін у навколишньому середовищі.

Всесвітній день тапіра

Кожного року 27 квітня відзначається Міжнародний день тапіра. Травоїдний ссавець дещо нагадує свиню з коротким дуже рухливим хоботом.

Міжнародний день поширення інформації про донорське зачаття

Міжнародний день обізнаності про донорське зачаття – це щорічна подія, яка проводиться 27 квітня. Головна мета – підвищення обізнаності про проблеми та виклики, з якими стикаються люди та сім’ї, які використовували донорське зачаття для народження дітей.

Неділя Божого Милосердя

Неділя Божого Милосердя — це день у Католицькій Церкві, який святкує послання милосердя та прощення, яким Ісус Христос поділився зі своїми послідовниками. Цей день відзначається в наступну неділю після Великодня і був встановлений Папою Іваном Павлом ІІ у 2000 році.

Іменини 27 квітня

  • Георгій, Іван, Іларіон, Микола, Павло, Петро, Семен, Сергій, Степан, Анастасія, Марія.

Талісманом людини, народженої 27 квітня, є котяче око. Є різновидом хризоберилу, який славиться своїми магічними властивостями. Зокрема, в давнину котяче око носили для збільшення чарівності та здатності впливати на інших.

27 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Традиції, заборони і прикмети 27 квітня

27 квітня – перша неділя після Великодня, яку називають Антипасха. Вона означає не “проти” Великодня, а “натомість”, подібно”. Тобто, це за своєю суттю – продовження Великодня і повторення великодньої урочистості, своєрідне віддання Христового Воскресіння. Хоча за церковними канонами Великдень відзначають 40 днів – до Вознесіння Христового.

Також цей день прозвали Фоминою неділею, на честь апостола Фоми. За переказами, він один з апостолів не бачив воскреслого Христа і не повірив у його воскресіння. Тоді Ісус з’явився і Хомі, показав йому свої рани і дозволив помацати їх – і лише після цього апостол увірував.

Святого Симеона просять про здоров’я близьких людей, а також дати пораду у важливій справі – відповідь може прийти уві сні. У Лазареву суботу віряни запасаються гілочками верби, щоб освятити їх у церкві наступного дня, а також ідуть на церковну службу.

Цього дня потрібно обов’язково чим-небудь поділитися з ближніми, можна навіть найпростішими речами, а також допомогти нужденним – віддане іншому повернеться подвійним благом.

За звичаями наші предки на Семена Ранопашця виходили на роботу в поле. Також у народі вважають, що якщо цього дня погрітися на сонці, то можна позбутися багатьох хвороб.

У цей час лисиці переселяються зі старих нір у нові: “На лисиць нападає куряча сліпота”. Наші пращури помітили, що якщо тепло 27 квітня – у перших числах травня похолодає. З цього часу починаються грози. Прилітають стрижі й косатки.

Ще прикмети 27 квітня

  • дощ віщує хороший урожай меду;
  • веселка — на спекотне і посушливе літо;
  • якщо на сході сонця небо ясне, то літо буде вітряним;
  • багато зірок на небі вночі — до погіршення погоди найближчими днями;
  • вранці ясно, а до обіду з’явилися хмари — до холодної погоди.

Що не можна робити 27 квітня:

  • 27 квітня – невдала дата для риболовлі та подорожей.
  • Не можна сваритися з хворою людиною.
  • Забороняється співати перед оранкою і посівом овочів, інакше овочі погано вродять.
  • Не варто підбирати тварин, особливо котів та пташок, оскільки вважається, що нечиста сила може набувати такої подоби.

27 квітня в історії

Визначні події

  • 1509 — папа Римський Юліан II відлучив від церкви Венецію
  • 1521 — на філіппінському острові Мактан у сутичці з тубільцями загинув 41-річний португальський мореплавець Фернан Магеллан. Першу навколосвітню експедицію, три чверті якої вже було здійснено, закінчив його заступник Хуан Себастьян Елькано
  • 1865 — через декілька днів після закінчення громадянської війни поблизу Мемфіса на Міссісіпі вибухнув пароплав «Султанша», на борту якого знаходилось близько 2100 пасажирів. 1700 з них, в основному ветеранів армії Півночі, що повертались додому з полону, загинули. Це найбільша аварія в історії судноплавства в США.
  • 1940 — за наказом Генриха Гіммлера поблизу Кракова (Польща) створено концентраційний табір Аушвіц.
  • 1965 — у США запатентовані підгузки «Памперс».
  • 1978 — в Афганістані відбувся військовий переворот — убито президента М.Дауда. Новим керівником країни став Нур Мухаммед Таракі, котрий проголосив створення Демократичної Республіки Афганістан і згодом підписав з Радянським Союзом договір про взаємодопомогу
  • 1992 — рада керівників Міжнародного валютного фонду проголосувала за прийняття України до складу МВФ.
  • 2010 — Верховна Рада України ратифікувала домовленість про продовження перебування Чорноморського флоту РФ в Україні до 2042 в обмін на знижку ціни на газ

Народилися 27 квітня

Леонід Олегович Бутусін

Леонід Олегович Бутусін росіянин за національністю. Народився у Владивостоці. У 2014 родина Бутусіних переїхала з Росії на українське Прикарпаття. У 2020 році разом з братом Романом вступили до лав Збройних сил України і воювали на Донеччині. Після повномасштабного російського вторгнення брали участь в боях за Чернігівщину, де загинули 9 березня 2022 року під час оборони села Лукашівка.

  • 1494 — Сулейман I Пишний, османський султан при якому Османська імперія набула найбільшого розширення, чоловік Роксолани.
  • 1920 — Марк Красносельський, український математик, засновник сучасного підходу до задач нелінійного аналізу.
  • 1931 — Ігор Ойстрах, український радянський скрипаль. Син Давида Ойстраха.
  • 1966 — В’ячеслав Олійник, український борець, перший чемпіон Літніх Олімпійських ігор від України.
  • 1977 — Василь Мельников, молодший сержант Збройних сил України. Герой України.
  • 1978 — Олег Тимченко, український хокеїст.
  • 1994 — Євген Богодайко, український плавець, триразовий чемпіон та семиразовий призер Літніх Паралімпійських ігор.
  • 2001 — Леонід Бутусін, солдат Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Герой України.

Померли 27 квітня

  • 1521 — Фернан Магеллан, португальський мореплавець на іспанській службі. Керував першою успішною навколосвітньою експедицією, під час якої сам Магеллан загинув. Дав назву «Тихий океан».
  • 1900 — Францішек Богушевич, білоруський поет, один з родоначальників білоруської літератури;
  • 1904 — Михайло Старицький, український письменник, поет, драматург, прозаїк, театральний і культурний діяч;
  • 1969 — Роман Смаль-Стоцький, український мовознавець, член НТШ, дипломатичний представник ЗУНР, згодом Надзвичайний посол і Повноважний міністр УНР в Берліні, професор УВУ та Варшавського університету.

Можливо, вам також буде цікаво: Церковний календар на травень 2025 року: коли Вознесіння Господнє

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу