Сьогодні, 7 травня 2025 року. День обізнаності про ментальне здоров’я дітей. День міста Івано-Франківськ. Православні вшановують пам’ять мученика Акакія. До Нового року залишилося 238 днів. Це середа, і на цей день припадає 1169-й день повномасштабної війни в Україні.
7 травня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.
7 травня – яке сьогодні церковне свято
7 травня в церковному календарі – день пам’яті мученика Акакія. Він народився в Каппадокії та був сотником Мартисійського полка при воєначальнику Фірмі. За часів імператора Максиміана Галерія (305-311) розпочалося гоніння на християн, і коли Фірм почав допитувати своїх воїнів про віру, Акакій твердо і відкрито зізнався у християнстві. За свою непохитну віру Акакій був підданий жорстоким мукам і катуванням, але завдяки своїй вірі він витримав їх.
7 травня в Україні
День міста Івано-Франківськ
Івано-Франківськ відзначає день міста 07 травня. Саме цього дня 1662 року місту було надане Магдебурзьке право.
7 травня у світі
День поширення інформації про дитячу депресію
День поширення інформації про дитячу депресію, що відзначається 7 травня, присвячений підвищенню обізнаності про серйозну проблему депресії у дітей. Цей день підкреслює важливість розпізнавання ознак, надання підтримки та доступу до лікування для постраждалих дітей, щоб забезпечити їхній здоровий емоційний та психологічний розвиток.
День обізнаності про ментальне здоров’я дітей
День обізнаності про ментальне здоров’я дітей, який відзначається щороку 7 травня, є важливою ініціативою, спрямованою на підвищення обізнаності громадськості та розуміння потреб психічного здоров’я дітей і молодих людей.
День обізнаності про рак сечового міхура
Щорічно 7 травня відзначається День обізнаності про рак сечового міхура. Метою цього дня є підвищення обізнаності про рак сечового міхура, тип раку, який вражає слизову оболонку сечового міхура, а також інформування про його причини, симптоми та лікування.
Всесвітній день сиріт СНІДу
Всесвітній день сиріт СНІДу припадає на 7 травня. Традиція його відмічання була започаткована у 2002 році Альбіною дю Буаруров, президенткою благодійної організації FBX International, створеної для підтримки вразливих дітей. Мета акції – привернути увагу громадськості до мільйонів малюків, один або обидва батьків яких померли від захворювання.
Міжнародний день планетаріїв
Щоб донести до людей інформацію про важливу місію планетаріїв, існує спеціальне свято — Міжнародний день планетаріїв, який відзначається щорічно в другу неділю березня.
Іменини 7 травня
- Семен, Антон, Михайло, Іван, Йосиф, Бернард, Василь, Людмила.
Талісманом людини, народженої 7 травня, є перли. Дорогоцінні камені, які є неповторним витвором природи. Навіть сьогодні перетерті перлики використовуються в різних косметичних засобах…
Традиції, заборони і прикмети 7 травня
У народі день прозвали Купальниця, він має цікавий звичай. За старих часів зранку у відро (або відра) набирали воду і ставили грітися на сонці, а в обід цю воду пили і вмивалися нею (іноді й купалися). У народі кажуть, що вода на Купальницю має особливі цілющі властивості
Цього дня було прийнято купати коней, а пізніше напувати їх особливою “сонячною” водою. Таку воду виставляли вранці під сонячним промінням, щоб вона “набиралася” сил до вечора.
У минулі часи до цього дня у селян закінчувався хліб, розпочинався голодний травень. У давнину з цього дня бувало ще 12 холодів. У садах починають квітнути яблуні, розгортаються бруньки груші.
Ще прикмети 7 травня:
- побачити стрижа чи ластівку 7 травня— до сприятливого дня;
- ввечері на небі веселка — чекайте на ясну погоду вранці, вранішня веселка, навпаки, — до дощу;
- вночі місяць червоного кольору — до дощу;
- дощить вночі — до теплого і сонячного вересня.
Що не можна робити 7 травня:
- Не можна лаятися та сваритися.
- Не варто ходити по траві босоніж.
- Заборонено зловживати спиртними напоями.
7 травня в історії
Визначні події
- 1785 — француз Жан-П’єр Франсуа Бланшар разом з американцем Джоном Джеффрісом уперше у світі перетнули Ла-Манш на повітряній кулі.
- 1875 — підписання російсько-японського договору про обмін територіями, за яким Курильські острови переходили від Російської імперії в склад Японії в обмін на острів Сахалін.
- 1887 — американець Томас Стівенс завершив першу навколосвітню подорож на велосипеді. Він проїхав 13500 миль і був у дорозі більше трьох років.
- 1915 — німецька субмарина «U-20» торпедувала англійський пасажирський лайнер «Лузітанія». Загинули 1198 пасажирів.
- 1920 — на другий день по закінченню Зимового походу головних сил Армії УНР, 6-та Січова дивізія Армії УНР в авангарді союзних українсько-польських військ вступила до Києва, з якого відступили окупаційні війська московської комуни.
- 1937 — Німеччина та Італія оголосили про створення військового союзу, відомого як «Вісь Рим-Берлін».
- 1945 – О 2 год. 41 хв в Реймсі, в штаб-квартирі генерала Дуайта Ейзенхауера був підписаний акт про безумовну капітуляцію Німеччини
- 1954 – Уряди США, Франції і Великої Британії відмовились прийняти СРСР у члени НАТО
- 1956 — міністр охорони здоров’я Великої Британії відмовився почати кампанію боротьби з палінням, заявивши, що він не певен в його шкоді.
- 1984 — в Москві КГБісти схопили на вулиці Андрія Сахарова і доставили в Горьківську обласну клінічну психіатричну лікарню ім. Семашка.
- 1985 — вийшла постанова ЦК КПРС про заходи щодо подолання пияцтва й алкоголізму. Початок найбільшої в історії СРСР антиалкогольної кампанії.
- 2016 — У Полтаві відкрили перший у світі повноцінний пам’ятник гетьману Івану Мазепі.
Народилися 7 травня
- 1840 — Петро Чайковський, український і російський композитор, диригент, музично-громадський діяч.
- 1885 — Микола Кащенко, український біолог.
Померли 7 травня

Олексій Алчевський, український промисловець, банкір, громадський діяч, меценат, чоловік Христини Алчевської. Засновник гірничих і металургійних підприємств на Луганщині. Засновник міста Алчевськ
- 973 — Оттон I, перший імператор (з 962) Священної Римської імперії.
- 1901 — Олексій Алчевський, український промисловець, банкір, громадський діяч, меценат, чоловік Христини Алчевської. Засновник гірничих і металургійних підприємств на Луганщині. Засновник міста Алчевськ.
- 1908 — Петро Єфименко, український етнограф та історик, повернув із небуття останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського.
- 1916 — Агапій Гончаренко, український громадський та церковний діяч.
- 1938 — Микола Касперович, український художник-«бойчукіст», реставратор, жертва сталінського терору.
- 1954 — Данило Демуцький, український, радянський фотограф та кінооператор.
- 1954 — Остап Грицай, український поет, літературознавець, журналіст, критик, перекладач, педагог.
- 1971 — Леонід Задніпровський, український актор.
Можливо, вам також буде цікаво: Церковний календар на травень 2025 року: коли Вознесіння Господнє