24 червня на Херсонщині загинули двоє фахівців норвезької гуманітарної організації. Вони розміновували українську землю.
Повідомляють Новини України – НСН з посиланням на Олександра Прокудіна та Вікторію Федотову.
Трагедія сталася у Високопільської громади Херсонської області. Команда Norwegian People’s Aid Ukraine потрапила під ворожий обстріл. Внаслідок атаки двоє чоловіків з гуманітарного розмінування загинули, ще четверо отримали поранення.
«Ці люди не брали участі у бойових діях. Вони виконували суто гуманітарну місію — очищали українську землю від мін та вибухонебезпечних предметів, щоб повернути безпеку цивільному населенню», написала Вікторія Федотова.
На Херсонщині загинули двоє фахівців норвезької гуманітарної організації

Гуманітарне розмінування є базовою умовою для відновлення життя громад, роботи фермерів та повернення людей до своїх домівок.
«Напад на гуманітарних працівників — це грубе порушення міжнародного гуманітарного права. Ті, хто рятує життя та робить території безпечними, не є стороною конфлікту і ніколи не повинні ставати мішенню», наголосила Вікторія Федотова.
Ще новини України: Серед постраждалих діти, влучання у будинки, шматок дрона впав на балкон, удар по СТО: нічна масована повітряна атака 10 червня – все, що відомо (фото, відео)




