Квартири у Дніпрі на Дім РІА

Як працюватиме угода про копалини, яку сьогодні має ратифікувати ВР, – пояснила Свириденко

Як працюватиме угода про копалини, яку сьогодні має ратифікувати ВР, – пояснила Свириденко

Вже сьогодні так звана угода про копалини має бути ратифікована Верховною Радою. Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко 8 травня роз’яснила, як працюватиме ця угода.

Про це інформують «Новини України – НСН».

Угода про копалини має бути ратифікована Верховною Радою

Президент України Володимир Зеленський оголосив, що 8 травня Верховна Рада має ратифікувати угоду про корисні копалини, підписану зі Сполученими Штатами 30 квітня. Про це він заявив у відеозверненні, оприлюдненому увечері 7 травня.

“Завтра парламент має затвердити угоду про економічне партнерство зі США. Ця угода розроблена з урахуванням національних інтересів України”, — зазначив Зеленський. Він підкреслив, що економіка та безпека взаємопов’язані, а угода сприятиме як оборонній співпраці, так і економічному зростанню України

За словами президента, угода спрямована на залучення партнерів до інвестицій та розвитку виробництва в Україні.

“Ми прагнемо десятиліть стабільного економічного зростання. Америка бачить нові економічні партнерства, які підтримають і нашу оборону, і взаємодію в цій сфері”, — додав він.

Як працюватиме угода про копалини

Як працюватиме угода про копалини, яку сьогодні має ратифікувати ВР, - пояснила Свириденко

Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко під час пресконференції пояснила, як працюватиме Інвестиційний фонд відбудови, створений у рамках угоди. Вона зазначила, що Фонд не займатиметься видобутком копалин.

Для запуску Фонду необхідно доопрацювати технічні документи, які не потребуватимуть додаткових підписів уряду чи ратифікації парламентом. Тому підтримка депутатів сьогодні надзвичайно важлива, — сказала Свириденко

Віцепрем’єрка детально описала механізм роботи Фонду.

Для компаній, які мають ліцензії на видобуток, нічого не зміниться. Ліцензії видаватимуться за чинним законодавством. Якщо компанії бракує ресурсів для реалізації проєкту, вона може звернутися до Фонду за фінансуванням, — пояснила вона. Компанія подає опис проєкту та умови залучення коштів, після чого Фонд вирішує, чи надавати фінансування

Свириденко наголосила, що Фонд не бере участі у видобутку, приватизації чи угодах щодо розподілу продукції.

Якщо Фонд відмовляє у фінансуванні, компанія може шукати інших інвесторів, але умови для них не повинні бути значно кращими, ніж ті, що пропонувалися Фонду, — зазначила вона

Таким чином, угода не впливає на видачу ліцензій чи діяльність видобувних компаній, а лише спрощує пошук фінансування та реалізацію продукції.

В чому інтерес США?

За словами Свириденко, інтерес США полягає в отриманні пріоритетного доступу до інформації про інвестиційні можливості в сфері корисних копалин, нафти та газу.

Якщо компанія має ліцензію і не потребує зовнішнього фінансування, вона може самостійно вести видобуток, — додала вона

Заступник міністра економіки Тарас Качка уточнив, що для нових родовищ проводитимуться конкурси чи аукціони за стандартною процедурою.

Переможець — чи то українська, американська, чи інша компанія — може звернутися до Фонду за фінансуванням, якщо потребує додаткових ресурсів, — пояснив він

Нагадаємо, Україна і США підписали угоду про копалини

Угода між Україною та США передбачає створення Інвестиційного фонду відбудови, який також називають угодою про корисні копалини. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше повідомляв, що угода базується на п’яти ключових принципах.

2 травня Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію цієї угоди.

Ще новини України і світу: Підписана угода про копалини стосується 57 мінералів: список та інші подробиці

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу