Сім цивільних громадян України повернулися додому з російської неволі. Сім родин дочекалися рідних.
Про це розповідають «Новини України – НСН» з посиланням на омбудсмана Дмитра Лубінця.
Сім цивільних повернулися додому з російської неволі – подробиці
За його словами, вдалося повернути додому ще сімох цивільних громадян України, яких Росія роками незаконно утримувала у неволі.
«Це результат моєї прямої гуманітарної роботи з російською Уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою. Окрема подяка Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України та всім іншим дотичним органам, які працюють в рамках Коордштабу», – йдеться в повідомленні.
Лубінець розповів, що на рідну землю повернулися українці віком від 35 до 66 років. Усіх їх росіяни незаконно затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Щодо Київщини — це саме Бучанський район, де окупанти у 2022 році чинили звірства.
«Одного із українців росіяни викрали з власної домівки лише тому, що його сини служать у Збройних Силах України. Іншого українця — по дорозі на роботу, куди він прямував у день російського вторгнення.
Серед звільнених також — доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади “Ангели Тайри” в Маріуполі. Саме того дня разом із ним була затримана й Тайра, яку нам вдалося повернути додому раніше.
Наша команда зробить усе можливе, аби їхні права були повністю гарантовані та захищені.
Хочу наголосити: Україна не припинить боротьбу за повернення кожного і кожної. Цивільних і військових. Тих, кого незаконно затримали у 2014 році, і тих, кого Росія позбавила свободи після початку повномасштабного вторгнення.
Кожне таке повернення — це ще одна перемога людяності над безправ’ям. І як Омбудсман України я продовжу робити все можливе, щоб українці поверталися додому!», – наголосив Дмитро Лубінець.





Ще новини України: Стартує перший етап масштабної трансформації Сил Оборони: нові контракти, чіткі терміни служби, підвищені зарплати – деталі




